Незрячі дітки зможуть читати «Казки Різдва» і «Про кита»

knygybrajlem-9ce050f8d0802bf6cfb4ebb0b33e7a56Напередодні Дня святого Миколая незрячі діти України отримали книги, надруковані шрифтом брайля. «Казки Різдва» Богдани Матіяш і «Про кита» Оксани Лущевської тиражем 50 примірників розійшлись у спеціальні школи-інтернати для незрячих, обласні універсальні наукові бібліотеки, а також безпосередньо дітям, які здобувають освіту за інклюзивною або індивідуальною формами.

Як розповіла Оксана Потимко, обидва твори надруковані в Ресурсному центрі освітніх інформаційних технологій НУ «Львівська політехніка» на спеціальному обладнанні для друку брайлем. Тексти творів надало «Видавництво Старого Лева». Фінансово підтримали БО «Фонд родини Нечитайло» в межах проекту «Інклюзія незрячих дітей шкільного віку».

«Обидві книги повинні стати подарунком для малюків напередодні свята Св. Миколая. Книги тиражем 50 примірників розійшлись в усі куточки України: спеціальні школи-інтернати для сліпих, обласні універсальні наукові бібліотеки, а також безпосередньо дітям, які здобувають освіту за інклюзивною або індивідуальною формами. Сподіваємось, цей дарунок буде для них очікуваним, оскільки книги друкувались на замовлення самих дітей з важкими порушеннями зору», – зазначила Оксана Потимко.

Загалом цьогоріч шрифтом брайля надрукували 20-22 видання різних авторів, серед яких 8 творів – Івана Франка. Половину друкували у ресурсному центрі, решту – у Києві.

Джерело: сайт «ЛМР».