Незрячий 11-річний львів’янин прочитав у Києві молитву з першого україномовного молитовника шрифтом Брайля

DSC_0050-1024x678З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Синодальний відділ соціального служіння та благодійності УПЦ Київського Патріархату «Eleos-Ukraine», відділ організації благодійності та соціального служіння Волинської єпархії, Волинський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» зібрали кошти та видали 400 молитовників шрифтом Брайля українською мовою. Це перший такий молитовник в Україні.

Минулого тижня примірник вже презентували у Київській православній богословській академії.

Опісля у Михайлівському Золотоверхому монастирі незрячий 11-ти річний школяр Остап Нестеровський із міста Львова вперше прочитав молитву за Україну з молитовника шрифтом Брайля виданого українською мовою.

DSC_0081-1024x678

“Дякую всім людям, які реалізували цю ідею, бо раніше такого не було і незрячі не могли самостійно прочитати молитви. Для мене зазвичай їх хтось читав, а тепер я зможу сам молитися за Україну, Українську Церкву та при інших потребах” – зазначив Остап.

DSC_0066-1024x678

Українська Православна Церква Київського Патріархату особливо піклується про людей із вадами зору й іншими обмеженими можливостями, адже сам Господь наш Ісус Христос зцілював незрячих за їхньою вірою.

“Церква повинна допомагати відчинити двері у світ для незрячих людей, сприяти, щоб вони не замикалися у собі та показувати їхню важливість для суспільства, адже вони нас духовно збагачують і надихають на добрі діла” – наголосив представник Львівської єпархії протоієрей Роман Мануляк, який вже довгий час опікується незрячими і є духівником Української спілки інвалідів.

DSC_0113-678x1024
Остап разом з о. Романом

За матеріалами: elios.org.uapalomnyk.in.ua