“Ніщо так не милує душу і не приносить стільки радості, як почуття щирої взаємної любові”: 10 цитат святих про любов до ближнього

1. Заповідь нову даю вам: щоб ви любили один одного; як Я полюбив вас, так і ви любіть один одного. З того знатимуть усі, що ви Мої ученики, якщо будете мати любов між собою. Євангеліє від Івана Богослова, 13-а глава, 34-35-й стих.
 
2. Hе залишайтесь виннi нiкому нiчого, крiм взаємної любови; бо хто любить iншого, той виконав закон. Послання апостола Павла до Римлян, 13-а глава, 8-й стих.
 
3. Це є заповідь Моя, щоб ви любили один одного, як Я полюбив вас. Немає більше від тієї любови, як хто душу свою покладе за друзів своїх. Євангеліє від Івана, 15-а глава, 12-13-й стих.
 
4. Передусiм же майте щиру любов один до одного, бо любов покриває безлiч грiхiв. Будьте гостиннi один до одного без нарiкань. Служiть один одному, кожен тим даром, який прийняв, як добрi домоправителi рiзноманітної благодатi Божої. 1-е соборне послання апостола Петра, 4-а глава, 8-10-й стих.
 
5. Хто любить ближнього, як самого себе, той нічого не має у себе лихого перед ближнім. Святитель Василій Великий.
 
6. Любити ближнього означає віддавати честь Творцю; служити бідним значить віддавати честь самому Господу. Святитель Григорій Богослов.
 
7. Ніщо так не милує душу і не приносить стільки радості, як почуття щирої взаємної любові. Святитель Іван Золотоустий.
 
8. Без любові до ближнього, розум і серце не осяяє божественна благодать і любов. Преподобний Ісак Сирін.
 
9. Один одному допомагаймо, один одного втішаймо і надихаймо на любов, терпіння і виконання заповідей Божих. Преподобний Феодор Студит.
 
10. Всіх шануй і люби заради Господа, щоб і тебе полюбив Господь. Преподобний Єфрем Сирін.
 
За матеріалами Фейсбук-сторінки Дніпровської єпархії ПЦУ