Нові способи допомоги військовим від шпиталю ім. Андрея Шептицького та мережі аптек «D.S.»

imagesВ рамках програми «Люди для військових» Шпиталь ім. Андрея Шептицького пропонує надання медичної опіки постраждалим у зоні АТО за фінансової підтримки Фундації Духовного Відродження, а мережа аптек «D.S.» запропонує дисконтну картку на купівлю ліків для тих військових, які потребуватимуть довготривалого лікування.

«Така співпраця для нас є зараз на часі. З кожним днем кількість поранених військових збільшується, і потребуємо чим раз, тим більшого ресурсу. На базі Шпиталю постраждалі матимуть можливість пройти обстеження в амбулаторно-діагностичному відділенні та перебувати на денному стаціонарі у відділенні паліативного лікування, пройти рентгенографічне обстеження у рентген-кабінеті та всі необхідні процедури у фізіотерапевтичному кабінеті. З березня тут можна буде отримувати психологічний і духовний супровід. А для тих, хто потребуватиме довготривалого лікування, мережа аптек «D.S.» пропонує картку на знижку.

Багато людей доброї волі робить надзвичайно велику справу у сфері медичного забезпечення військовослужбовців, постраждалих на Майдані. otci3Наша співпраця важлива тим, що ми об’єднуємо зусилля. Фундація Духовного Відродження рік тому виокремила програму «Люди для військових», в рамках якої скеровує особливу увагу на медичне забезпечення, на формування персональних медичних аптечок. Зараз бачимо велику потребу в допомозі на місці, щоб люди, які приїхали із зони АТО, мали куди прийти і отримати допомогу», – розповідає директор «Фундації Духовного Відродження» о. Тарас Милян.

«Діяльність Шпиталю завжди була прикладом служіння Церкви для суспільства. Через функціонування Шпиталю Церква завжди намагалася показати, наскільки важливо робити діла милосердя видимими. Оглянувшись на історію Шпиталю, ми можемо побачити, що допомога, яка надавалася від початку створення Шпиталю, була спрямована на найбільш потребуючих і найбільш незахищених, бідних людей. Одним з пунктів, чому Шпиталь був створений з ініціативи Церкви, була допомога військовим Української Галицької Армії. На жаль, сьогодні допомога військовим знову стає актуальною.

Впроваджуючи програму для військових, ми намагатимемося зберігати те бачення, яке початково закладене в діяльність Шпиталю, а саме допомога потребуючим людям цілісно. Окрім того, скоро ми відкриваємо окремий проект для військових, для постраждалих на Майдані, для родичів загиблих – Центр психічного здоров’я. У нашому Шпиталі ми надаватимемо всесторонню опіку військовим.

Переконаний, що сьогоднішня наша ініціатива відкриває нові можливості для об’єднання зусиль багатьох інших організацій, волонтерських структур, які сьогодні також надають допомогу. Це своєрідне запрошення до співпраці», – зазначає директор Шпиталю ім. Андрея Шептицького о. Андрій Логін.

За словами генерального директора мережі аптек «D.S.» Олега Никулишина постраждалим потрібна довготермінова допомога. Зараз компанія передбачає надання дисконтних карток з 10-відсотковою знижкою.

«Будемо дивитись на потреби. Коли ми розуміємо, що є люди, які залишились інвалідами, хронічно хворими, то, можливо, ми зможемо відшкодувати повну вартість медикаментів. Ми будемо моделювати різні ситуації. А перша допомога, яку можемо надати вже зараз – це знижка. Для нас моральним авторитетом є Церква. Тому ми попросили Фундацію, щоб вона адмініструвала і збирала людей, яким потрібна допомога, – пояснює генеральний директор мережі аптек «D.S.» Олег Никулишин.

Крім того, у травні «Фундація духовного відродження» планує провести два тури реабілітації військовослужбовців у реколекційному центрі в Новояворівську, де хлопці зможуть психологічно і духовно відійти від зони АТО. Також стартує стипендіальна програма для дітей загиблих військових в зоні АТО. На сьогодні вже залучено 45 тис. 800 грн., які Фундація хоче витратити на оплату навчання, гуртків для дітей загиблих. А за минулий рік Фундація Духовного Відродження змогла допомогти постраждалим на Майдані і в зоні АТО на суму 3,5 млн. грн.»,

Таким чином БО «Фундація Духовного Відродження» УГКЦ, у співпраці зі Шпиталем ім. Андрея Шептицького та мережею аптек «D.S», за підтримки проекту «Духовна велич Львова», відкриє нові можливості допомоги постраждалим в рамках програми «Люди для військових».

Довідка:

Програма «Люди для військових» стартувала 1 серпня 2014 р. з благословення митрополита Ігоря (Возьняка) та передбачає: медичне забезпечення військових; лікування, пошук можливостей протезування, реабілітація, фізичне оздоровлення; пост-воєнний супровід: допомога психолога, робота з алкозалежними, духовна опіка; підтримка родин військових: матеріальна допомога, стипендіальна програма для дітей військових.

Благодійна установа «Шпиталь ім. Митрополита Шептицького» – медична установа, заснована 1903 року для надання лікарської допомоги для найменш забезпечених мешканців міста, працювала до 1944 р. У 1992 році Шпиталь відновив свою діяльність й надалі продовжує розвивати свої можливості, орієнтуючись на забезпечення цілісної опіки над хворими.

Контакти: Фундація Духовного Відродження УГКЦ (пл. Св. Юра, 5, тел. 067 679 02 07),foundation.la.ugcc@gmail.com, foundation-la@com.ua, Карнаух Олена тел. +38 067 499 89 36; координатор програми «Люди для військових» Наталя Натробіна, +38 097 639 09 40.

За матеріалами: city-adm.lviv.ua