Нині у Соборі св. Юра звершили Архиєрейську хіротонію Владики Миколи Бичка. ФОТО

Божественну Літургію очолив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, головний святитель. Співсвятителі – владика Ігор , митрополит Львівський УГКЦ, та владика Петро, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії.

До події долучилися численні молільники: онлайн та з дотриманням усіх можливих карантинних норм наживо.Серед них був і міський голова Львова Андрій Садовий.

Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав підкреслив у своєму слові:

“Ми довго шукали нового єпископа для українців Австралії. Ми дякуємо сьогодні, що силою і діянням Святого Духа нині, у це свято, Господь Бог його помазав. Дорогий Владико Миколаю, дозвольте мені сердечно подякувати за те, що Ви відкрили своє серце і дали себе “повести” Духові Святому. Дивіться, Владико, навіть день Вашої хіротонії підказав нам Господь Бог. Ми шукали того дня, через умови пандемії мусили його змінити. Але можливо кращого дня годі обрати і уявити. Вас, Господь Бог, зробив духоносним єпископом і скеровує  до Автралії до Нової Зеландії,Океанії щоб обновити тою благодаттю, яку Ви сьогодні отримали там нашу Церкву, нашу громаду, бути світлом надії на майбутнє для наших людей”.

“Навіть після обрання мене єпископом, я залишатимуся редемптористом до кінця свого життя”, – розповів нововисвячений єпископ Миколай та додав:

“Роки прожиті у чернечій спільноті – це були найкращі роки мого життя, які я не поміняв би ні на що. Вірю, що і на майбутнє, дорогі співбрати, будете мені товаришувати своєю молитвою. Надіюся на подальшу нашу співпрацю. Австралія, Нова Зеландія, Океанія, вже сьогодні чекають на українських синів святого Альфонса, які донесуть Велике Відкуплення у Христі на край світу”.

Наприкінці моління, нововисвяченого єпископа привітав міський голова Львова Андрій Садовий:

“Я хочу приєднатися, Патріарше до слів, і висловити велику пошану за Вашу мудрість, мало хто знає, але з початком пандемії Патріарший Дім на Хуторівці відданий для перебування лікарям після змін і це назавжди увійде у історію нашого міста. Сьогодні хочу сказати декілька слів про цю насправді унікальну церемонію, свідками якої ми є. Львів, напевно має особливе місце на карті світу.Тому що дуже багато Христових єпископів, які почали свій шлях зі Львова.І деколи вони йдуть і не знають, куди ця дорога доведе, але сьогодні ми чітко знаємо, що наш новий владика Мельбурнський їде у Австралію і це дуже цікава країна, може Владико, при нагоді запросите, бо я ще ніколи там не був. Але я би дуже хотів, щоб там далеко від дому, Ви мали у серці наш Львів.І завжди мали  таке лев,яче серце захищати Слово Господа і Слово Ісуса Христа і хочу зробити маленький подарунок – такого твердого львівького нашого лева (*йдеться про бронзового лева – символа міста Львова, прим.ред), щоб він завжди був біля Вас”, – сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Додамо,  що попередньо було заплановано здійснити єпископську хіротонію 26 квітня 2020 року. Але через пандемію коронавірусу хіротонію перенесли на 7 червня 2020 року, щоб не наражати людей на небезпеку.

Біографічна довідка

Владика-номінант Микола Бичок народився 13 лютого 1980 року в Тернополі. В липні 1997 року вступив до Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, здійснюючи чернече та богословське формування в Україні та Польщі, здобувши ліценціат з душпастирського богослов’я. Склавши 17 серпня 2003 року довічні обіти, 3 травня 2005 року отримав ієрейські свячення.

Отець Микола здійснював душпастирське служіння в храмі Матері Божої Неустанної Помочі в Прокоп’євську (РФ), був настоятелем монастиря отців редемптористів та парафії в Івано-Франківську, провінційним економом. Від 2015 року служить у парафії Святого Івана Хрестителя в Ньюарку, США, Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

Єпархія Святих апостолів Петра і Павла

Єпархія Святих апостолів Петра і Павла з осідком у м. Мельбурні, Австралія, була заснована 24 червня 1982 року, коли до рівня єпархії був піднесений тодішній Апостольський екзархат для українців візантійського обряду в Австралії, Новій Зеландії та Океанії, створений 1958 року. Територія єпархії охоплює всю Австралію, Нову Зеландію й Океанію. Від 1992 року її очолював владика Петро Стасюк, якому в липні цього року виповниться 77 років.

Підготувала Оксана Бабенко, у публікації використано також матеріали Живого ТБ. 

Фото бр. Володимира Іваніва