Нині з нагоди свята Внебовзяття Пресвятої Богородиці віряни прошли урочистою процесією довкола львівської Катедри

15 серпня римо-католики всього світу відзначають урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії. З нагоди свята відбулася Свята Меса, а також урочиста процесія навколо  Базиліки Успіння: До події долучилося духовенство і миряни. Серед них львівська студентка Юлія:

“Ми із радістю у душі взяли участь у ході навколо Катедри. Ми прославляли Бога. Лунали дзвони. Наприкінці Святої Меси ми святили зілля та яблука”

3 (2)

   Кожен з нас призначений до Неба – наголошує брат Бернард зі Згромадження Братів Альбертинів і додає, що завдяки таким процесіям особливо відчуваєш причетність до свята:

“То є процесія Євхаристична, пов’язана з особою  Пресвятої Діви Марії. У нашому костелі є такий звичай, щоб після Причастя, Євхаристії ділитися радістю з людьми довкола, щоб всі її побачили. Ця традиція здавна походить.  Сьогодні долучилося духовенство, батьки із дітьми і Божа Мати була ініціаторкою того”.

   Додамо, існує передання, що за три дні перед Успінням, Архангел Гавриїл сповістив Пречистій Діві Марії про Її перехід у вічність. Того дня в Єрусалимі зібралися всі апостоли, що проповідували в різних частинах світу. Запізнився лише святий апостол Тома. Богородиця висловила бажання бути похованою в Гетсиманії, поблизу Своїх батьків і Обручника Йосифа. За душею Своєю Матері з’явився Ісус Христос у супроводі ангелів і святих, а апостоли під спів гімнів віднесли Її тіло до гробу і три дні не відходили від нього. На третій день з’явився апостол Тома і бажав попрощатися з Божою Матір’ю. Коли ж гробниця була відкрита, то замість тіла Пресвятої Богородиці апостоли знайшли квіти та похоронні пелени. Тоді вони здогадалися, що не тільки душа, але й тіло Пресвятої Богородиці було взято на небо.