о. Андрій Кончило: «Дорогі, що ще мав зробити Христос, щоб ми пробудились від сну гріха?»

Сьогодні переживаємо Страсний четвер. У цей день Ісус Христос започатковує Таїнство Євхаристії і Його учні стають першими причасниками Тіла і Крові Святої. У Пресвятій Тайні Євхаристії ми єднаємося разом з Христом. Христос, звертаючись до нас, каже: «Хто тіло моє їсть і кров мою п’є, той живе життям вічним, і я воскрешу його останнього дня» (Ів.6,54). Тим самим Господь показує нам свою любов, і оправдані Його кров’ю, ми спасемося від гріха, прокляття і смерті. Про останні години земного життя Христа розмірковує старший інспектор Львівської православної богословської академії ПЦУ отець Андрій Кончило:

«Настають останні години земного життя Боголюдини Христа. Сьогодні, у Великий четвер, Він востаннє вечеряє зі своїми учениками, і в пам’ять вічну про себе залишає хліб, як Тіло, а вино, як Кров, щоб ми не померли для блаженної вічності. За нас першим їх приймає апостол Андрій, щоб згодом вірно передати кожному з нас. «Прийміть…споживайте…» крізь віки лунає до наших сердець.

На жаль, не часто ми відгукуємось, а частіше легковажимо. Ми шукаємо Бога за всіма континентами світу, забуваючи, що Він у ближньому. Приймати Христа потрібно не тільки з чаші, але і заповідями, виконуючи їх.

Одного разу Ісус сказав: «Ніхто в мене життя не відбирає, я його сам віддаю». Завтра, у Велику п’ятницю, ці слова справдяться, і наші очі побачать Бога у могилі. Направду, дивні речі, коли Чисту Любов розпинають. Дорогі, що ще мав зробити Христос, щоб ми пробудились від сну гріха? Він зробив все – почнімо і ми.

Цьогоріч ми несемо спільну Голгофу знущань і вбивств. Кожне українське серце проймає меч болю за дітьми України. Але ніщо не забуте і ніхто не забутий. На все настане час воскресіння».

Підготувала Юліана Лавриш