о. Ігор Хомічак: «Впродовж сьогоднішніх подій важливо не вбити в собі людяність»

У сьогоднішньому євангельському уривку читаємо такі слова: «Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам» (Мт.7,7). Три тижні тому у наші двері постукала війна. Переживаючи ці страшні події, ми неодноразово взиваємо до Бога в своїх молитвах. Ми просимо Господа, щоб Він діяв, щоб Він реагував на ті жахіття, про які ми чуємо з екранів телевізора чи телефону. Так, все це дуже страшно спостерігати. Інколи наша психіка блокує всі ці подразники, на які ми не можемо нормально реагувати.

Але пам’ятайте також і про те, що Бог близько. Бог близько, якби нам не хотілося спокусливо думати про те, що Він далеко, що Він забув про наш народ. Але ми живемо в часі, який змінює нашу країну, який змінює весь світ, який змінює кожного із нас.

Зараз триває час Великого посту. Зовнішній світ вже змінився і дуже важливо, щоб в цей період ми також внутрішньо перемінювалися в добру сторону. Бо війна завжди несе агресію, ненависть, смерть. Впродовж сьогоднішніх подій важливо не вбити в собі людяність, не вбити в собі правдиву людину, яка вміє співчувати, яка вміє любити, яка вміє прощати. Так, це велике завдання для нас на період Великого посту. Будьмо тими людьми, які у своєму житті керуються любов’ю до свого народу, до своєї землі. Залишаймося людьми навіть в ці непрості часи, і завжди діймо по-людськи. Вміймо бачити потребу людини, яка знаходиться поруч. Зараз наше відчуття справедливості є дуже загостреним. Але сьогодні Господь каже: «Кожний бо, хто просить, одержує; хто шукає, знаходить; хто стукає, тому відчиняють» (Мт.7,8). Адже Бог – добрий і милосердний Батько. Бог дає силу тим, хто, можливо, опускає руки, але просить і взиває до Нього.

о. Ігор Хомічак, студентський капелан ЛНМУ імені Данила Галицького