о. Іван Галімурка: «Перебуваючи в інформаційному вирі, намагаймося не ввійти у залежність від брехні»

Зауважуємо, що з появою соціальних мереж інформаційний простір зазнав суттєвого навантаження, а ми стали надто чутливими до різних інформаційних повідомлень, без котрих уже не сприймаємо нашого щоденного життя. За щось щиро вболіваємо, а за щось – надто розчаровуємося. Причиною цього є наша залежність від існуючої інформаційної навали. Особливо це проявляється тепер, в часі нинішньої війни: не знаємо, кого слухати, і як реагувати.

Щоб якимось чином зрівноважити наше аналітичне сум’яття, християнинові належить найперше слухати Спасителя – Господа нашого Ісуса Христа. Він запевняє: «Я – дорога, правда і життя» (Ів.14,6). Немає іншої правди, як лише у Христі. Щоб збити людину з правдивої спасенної дороги, Божий противник вишукує різні впливи і засоби. Одним із основних є брехня, або маніпуляція. Спаситель повчає, що БРЕХНЯ є однією із основних ознак того, хто бажає нам зла: «Диявол вам батьком, тож волите за волею батька вашого чинити. А був він душогубець від початку, і правди він не тримався, бо правди нема в ньому. Коли говорить брехню, зо свого говорить, бо він брехун і батько лжі. Мені ж, що правду вам каже, ви не вірите» (Ів.8,44-45).

Тож, перебуваючи в інформаційному вирі, намагаймося не ввійти у залежність від брехні; отримуючи масу інформації, тверезо аналізуймо почуте; гублячись у почутому, шукаймо поради у мудрих і довірених людей, щоб Божий мир панував у наших серцях, як про це говорить Ісус Христос: «Мир залишаю вам, Мій мир Я даю вам. Не так, як світ дає, Я даю вам. Хай не тривожиться ваше серце і не лякається» (Ів.14,27).

о. Іван Галімурка, адміністратор храму святих Ольги і Єлизавети Львівської Архиєпархії УГКЦ