о. Іван Галімурка: «Священик сильно потребує молитовної підтримки своїх вірних»

Церква і священство є нероздільними – очевидно такий є Божий задум, і, відповідно, такою є дія Святого Духа. І саме дія Святого Духа є незаперечною Істиною. Господь Ісус Христос говорить: «Істинно, істинно говорю вам: Якщо не споживатимете Тіло Чоловічого Сина й не питимете Його Кров, не матимете життя в собі. Хто Тіло Моє їсть і Кров Мою п’є, той живе життям вічним, і Я воскрешу його останнього дня» (Ів.6,53-54). Слухати Божі слова і виконувати Божі слова – різні речі. Це так само, як вдавати із себе щасливого і бути щасливим.

Ми ж є щасливі тим, що ми є дітьми Церкви, у котрій Ісус Христос причащає нас Своїм Тілом і Своєю найсвятішою Кров’ю через руки священика, котрого настановляє Святий Дух. Належить розуміти, що навіть найособливіший чоловік, що є вбраний у священичі ризи, без благодаті Святого Духа не є священиком. І навіть найкрасномовніші і найурочистіші молитви без священика не перемінять хліба і вина на Тіло і Кров Христову.

Повчає св. апостол Павло: «Пам’ятайте про наставників ваших, які звіщали вам слово Боже, і дивлячись уважно на кінець їхнього життя, наслідуйте їхню віру» (Єв.13,7). Священик сильно потребує молитовної підтримки своїх вірних. Моліться за Ваших священиків, бо їм належить перед Богом здати звіт за Ваші душі.

о. Іван Галімурка, адміністратор храму святих Ольги і Єлизавети Львівської Архиєпархії УГКЦ