о. Олексій Філюк: «Ми просто маємо радіти кожному дню»

Дуже часто ми з вами задумуємося над тим, а в чому ж полягає сенс нашого життя? Для чого ми покликані на цей світ? Де шукати цю таку необхідну для всіх правду, істинну життя? Хто мій ближній, що допоможе мені, і чи можу я насправді повірити йому. Інколи, серед цих життєвих перипетій, ми забуваємо про Того, Хто може нас врятувати від гріха, прокляття і смерті — про Бога. Лише Бог ніколи не забуде про нас, коли ми звернувши на мить в сторону гріха і облуди, — прийдемо до Нього з глибоким каяттям.

У Слові Божому написано:

 «Як вам здається: коли має який чоловік сто овець, а одна з них заблудить, то чи він не покине дев’ятдесятьох і дев’ятьох у горах, і не піде шукати заблудлої?

І коли пощастить відшукати її, поправді кажу вам, що радіє за неї він більше, аніж за дев’ятдесятьох і дев’ятьох незаблудлих.

Так волі нема Отця вашого, що на небі, щоб загинув один із цих малих» (Мт. 18: 12-14).

Відповіді на ці питання у своїх роздумах шукає духівник, який кожного дня збирає свою онлайн-парафію на уроки Слова Божого для того, щоб кожен із нас не звернув з праведної дороги, а крокував впевнено до спасіння. Пропонуємо вашій увазі думки священика ПЦУ отця Олексія Філюка:

 «Думаю, що кожен з нас, хоч раз у житті задумувався над сенсом свого існування. Для чого я був народжений?! Яка моя місія на цій землі? Чому помирають рідні та друзі, чому хворіють діти, чому така несправедливість у світі, чому стільки брехні, чому я не маю радості від життя?

Так багато у нас запитань?

І так мало відповідей…

Кожен день ми дивимося пізнавальні передачі, передивляємося безліч інформації з Інтернету, перечитуємо різного роду літературу, слухаємо своїх друзів, людей, священиків, які старші від нас, і ми думаємо, що вони більше знають, аніж ми, – а чи знаходимо правду? Чи відкриваються нам таємниці, які нас цікавлять? А може нам так засмічують мозок, щоб ми не шукали правду, а повірили у їх правду, бо їм це вигідно – тримати нас під контролем?

Сіра маса контрольованих зазомбованих людей, які роблять те, що їм накажуть, навіть не знаючи, що на них чекає.

Відкрию вам секрет, єдина правда на цій землі, то є Боже Слово, яке було є і буде! Воно є живим і дієвим завжди, і нічого нового під сонцем. Те, що було, те і буде, але ми, люди, проходячи в часі, який нам подарував на цій землі Бог, — мали б задуматися над своїм життям серйозніше!

Усіх грошей ніхто не заробив і не заробить, усю нерухомість ніхто не скупив і не скупить, усю роботу ніхто не зробив і не зробить… . Ми просто маємо радіти кожному дню, кожному ранковому світанку, сонцю, своїм рідним, які поруч, посмішкам дітей та онуків, найменшим дрібничкам в цьому житті, і головне — бачити добро і радіти у праці рук своїх і за це дякувати Богу.

ОБОВ’ЯЗКОВО: читати Євангеліє, змінювати свій характер, бути добрішими, молитися і виконувати Божі Заповіді! Бо, що там у вічності чекає на нас, краще життя? Ми не знаємо, але по ділах наших воздасться нам. А, можливо, рай можна зробити і ТУТ, на землі, в своїй голові, в своєму серці або в домі?

От тільки нам не дано цього пізнати, і рідко хто над цим в житті задумується, здебільшого люди самі собі роблять пекло в голові, в житті, в сім’ї, в суспільстві, бо нема в них Божої любові. А, коли ми дізнаємось правду, вже буде запізно. І ми так і не зрозуміємо, який був наш сенс життя у світі, побудованому на брехні.

Отож, дорогі мої, змінюймо свої думки на основі Божого Слова, які в подальшому змінять і наше з вами життя на краще, любімо Бога і ближнього, молімося і радіймо кожному дню та дрібничці!»

 

Підготували Андрій Мандрика, Юліана Лавриш

За матеріалами Фейсбук-сторінки о. Олексія Філюка

Фото-із Фейсбук-сторінки о. Олексія Філюка та мережі Інтернет