О. Олексій Саранчук про 90-й псалом: “24 години на добу матимеш безпеку, якщо живеш під покровом Всевишнього”

  Не варто відноситися до молитви, як до магії. Про актуальність 90 Псалма розповідає отець Олексій Саранчук

“Багато людей сьогодні відчувають тяжкість та неспроможні молитися. Інколи мене просять дати сильну молитву, щоб вона допомогла … Складається враження, що люди шукають магію, а не Бога”, – отець Олексій Саранчук.

Завжди Боже Слово приносить у наше життя самого Бога, бо Бог є Слово, Логос. Часто мене просять: дайте молитву, яка би була сильна. І часто люди переходять на сторону немовби магії: що треба прочитати стільки-то разів і буде то-то. Але молитва – це зустріч із Творцем і Богом. Бо вона також є не лише зустріччю, але діалогом. Він промовляє до Тебе і ти відповідаєш Йому. Він заохочує нас до спілкування із Ним. 

Чому важливий 90-й Псалом? Бо для багатьох людей  він є молитвою захисту, охорони, безпеки. Часто можемо побачити як випускають цитати із Псалма, написані на поясі. Щоби носити його із собою і тоді допоможе. Так не діє. Не треба до молитви так підходити. Молитися Псалом – це поглиблюватися у Боже Слово. Ми отримуємо Одкровення Бога, Який приходить до нас і реально діє. Бо Слово Боже є живе і діяльне. Воно виконує свою місію і ніколи не повертається до Нього безплідним. Дає свій плід. Не можна просто так відчитати Боже Слово, треба роздумувати. Тоді відкривається сам Бог, Його обітниці і ми починаємо довіряти тому, шо Бог є вірний своєму Слову, що Він поспішить нам на допомогу. Його любов є незбагненна, несказананна, перемінює нас. Його Слово діє у нас і ми переживаємо як ми змінюємося. Перебуваючи у Божому Слові, проголошуючи його, бачимо як приходить мир. Є проблеми і тривоги, але є мир, який наповнює нашу душу і серце.  Бог оскільки є вірний, усі обітниці свої виконує. Коли обіцяє, що збереже тебе і вирве із сітки пталохова, це і відбувається.

Джерело: “Радіо Марія”