о. Роман Ментух: «Ісус Христос прийшов для того, щоб подарувати нам життя вічне»

Кожен день все ближче і ближче наближає нас до початку Великого посту. І ось він вже майже поруч. Тож в нас залишається зовсім мало часу, для того, щоб задуматися про необхідність покаяння і смиренності для нашого спасіння.

Чому період Чотиридесятниці є таким важливим для підкреслення своєї віри в Бога, про невимовну жертовність Ісуса Христа, розповідає о. Роман Ментух, військовий капелан:

«Цього дня Свята Церква вкотре приготовляє нас впродовж сиропусного тижня до початку Великого посту, Великої Чотиридесятниці. Це час, до якого у давнину ранні християни готувалися заздалегідь. По-особливому готувалися ті, хто планував стати християнином. Це був час важливої підготовки для тих, хто хотів хреститися, стати вірними Христовій Церкві. Такі люди в цей час робили певний душевний і тілесний подвиг, а саме, відмовлялися від вживання багатьох страв, від того всього, що для них протягом року було звичним. Вони робили це, щоб в особливий спосіб приготуватися до того, що в їхнє життя, в їхнє серце, дух, єство ввійде Христос, в Якого вони одягнуться під час Таїнства Хрещення. Саме це Таїнство відбувалося в часі свята Великодня, після всіх святкових Богослужінь. Особлива радість для Церкви було те, коли після завершення всіх воскресних Богослужінь, всі виходили з храму (або у храмі, де було для цього спеціально пристосовано), а ці нові члени спільноти, публічно перед усіма ставали братами і сестрами один одному — вони приймали Таїнство Хрещення. Тому цей час Чотиридесятниці є такий дуже особливий, він є підготовкою до свята Великодня, і до нього нам потрібно в особливий спосіб підготуватися.

У сьогоднішньому Євангелії чуємо слова: «Бог так полюбив світ, що дав Сина свого Єдинородного, щоб кожний, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне». Отже, весь зміст нашого християнського життя полягає в тому, що ми віруємо в Ісуса Христа. А саме через Хрещення ми є вдягнені в Нього. Читаємо у Слові Божому: «Всі ви, що у Христа Хрестилися, у Христа зодягнулися” (Гал.3, 27)».

Віра в Господа допомагає нам прожити життя, але більше того, воно не мало б ніякого сенсу, коли ми б не вірили в те, що Ісус Христос прийшов для того, щоб подарувати нам життя вічне, життя поруч з Богом. Саме це є змістом християнського одкровення і об’явлення. Тому завжди молімося, щоб бути свідомим того, що Ісус любить нас надзвичайно великою любов’ю так, що віддає своє життя. Господь є завжди присутнім поміж нами, тож просімо, щоб Він був біля нас кожної хвилини, кожної секунди, щоб був присутній в нашому серці і освячував всі наші думки, кроки і діла»

 

Підготувала Юліана Лавриш