о. Роман Ментух: «Кожен день – це для нас великий дарунок від Бога, який ми можемо наповнити змістом»

«Пильнуйте не про поживу, що гине, але про поживу, що зостається на вічне життя, яку дасть нам Син Людський, бо відзначив Його Бог Отець» (Ів. 6: 27),такими Євангельськими словами сьогодні звертається до нас Церква Христова.

Про воскресіння Христове як безцінний дарунок у нашому житті, а також як запорука осягнути життя вічне, яке дає нам Господь, розмірковує у своїй проповіді військовий капелан Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Роман Ментух:

«У сьогоднішній вівторок, третього тижня по Великодню, свята Церква ставить перед нами розважання, яке дає Христос своїм учням. «Бо хліб Божий є Той, Хто сходить із неба й дає життя світові» (Ів. 6: 33), – читаємо у сьогоднішньому Євангелії. Про що йде мова? Той хліб, що з неба сходить, – це, безпосередньо, сам Ісус Христос.

Його воскресіння з мертвих, Його подолання смерті для нас людей – це дарунок, який ми можемо прийняти. Кожного дня ми можемо приступити до Таїнства Сповіді, а по його завершенні можемо взяти участь у Літургії, – прийняти той Хліб, що його дає сам Син Божий – Своє Тіло.

Приймаючи тіло Ісуса Христа, можемо жити життям вічним. Подібно, ми молимося за наших померлих, тих, які відійшли від нас, за всіх померлих з наших родин. І розуміємо, що їхня смерть, насправді, не є марною. Бо, якщо уявити собі, що ми народилися, померли і на цьому життя закінчується, – то ми б були найнещасніші з усіх людей.

Христове воскресіння показує нам, що смерть – це лише початок. Зараз наші померлі знаходяться поруч з Богом. А ми, у свою чергу, в молитві згадуймо про них. Ми повинні усвідомити дуже важливу істину, яка полягає в тому, що ми тут є лише мить, коротку мить. Ми можемо її наповнити змістом, а можемо стратити цю мить.

Наповнювати змістом – це: найперше бачити потреби наших ближніх; допомагати тим, хто потребує; привітати тих людей, з ким давно не говорили; примиритися з тим, з ким ворогували. Кожен день – це для  нас великий дарунок від Бога, який ми можемо наповнити змістом. Тому стараймося прожити цей день максимально ефективно, щоб вже тут, на землі, бути учасниками вічного життя, яке дає нам Син Божий».  

Підготували Юліана Лавриш, Андрій Мандрика

Фото – із Фейсбук-сторінки о. Романа Ментуха та Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла