о. Володимир Адамчук: «Ми маємо робити все, що в наших силах, а все інше Бог помножить»

У сьогоднішньому Євангелії ми читаємо про друге помноження хлібів. Ісус Христос нагодував чотири тисячі чоловік, окрім жінок та дітей, маючи тільки сім хлібів і кілька рибин. Якщо ми навчимося ділитися тим, що маємо, тоді це євангельське чудо обов’язково повториться і у нашому житті. Якщо сьогодні, у час важких випробувань, ми поділимося останнім шматком хліба, Господь помножить наші здобутки стократно. Про те, що означають для нас сьогодні євангельські слова Ісуса Христа «дайте ви їм їсти» роздумує військовий капелан Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Володимир Адамчук:

«Дорогі брати і сестри! У сьогоднішньому євангельському уривку читаємо про помноження хлібів і риби. Минулої неділі ми читали інший євангельський уривок про те, як Ісус поділив п’ять хлібів і дві риби і нагодував п’ять тисяч народу. А сьогодні, як дізнаємося, було сім хлібів і кілька рибин, якими потрібно було нагодувати велику кількість людей. У цій розповіді дуже важливо звернути увагу на постаті апостолів. Вони були з Ісусом Христом під час Його привселюдної проповіді. Вони бачили чуда, які Він робив. Вони бачили, як Він зціляв, оздоровляв. Вони чули Його проповіді. Але, коли Ісус поділив хліби і рибу, нагодувавши велику кількість людей, – для них це було вперше. Власне, такого чуда вони ще не бачили. Апостоли почали розуміти, що з цієї сторони вони Ісуса ще не знають. Але це також питання і для нас: наскільки ми знаємо Ісуса Христа? Ми знаємо про Нього набагато більше, ніж знали апостоли. Ми маємо можливість читати Святе Письмо, слухати різні розповіді, дивитися фільми. Зрештою, у нас є можливість досліджувати історію Ісуса Христа, адже апостоли не мали такої можливості. Але, водночас, вони мали іншу можливість – бачити Його перед собою.

У євангельському уривку минулої неділі ми читаємо про те, як Ісус Христос, звертаючись до своїх учнів, каже: «Дайте ви їм їсти» (Мт.14,16). Тобто, зробіть щось ви. І те, що вони мали так мало, але Ісус це помножив, було для них, немовби, стресом. Це, якщо подивитися з одного боку, але з іншого боку – це була велика зміна їхнього життя. Адже вони побачили, що те, що є неможливим у людей, завжди є можливим у Бога. І цей вислів «дайте ви їм їсти» є дуже промовистим для кожного з нас. Ми маємо робити все, що в наших силах, а все інше Бог помножить. Нехай цей момент помноження хлібів буде для нас запевненням того, що Господь Бог завжди знаходиться біля нас. І наші мінімальні можливості Він може помножити і в сто, і в тисячі разів, але ми мусимо Йому довіритися».

Підготувала Юліана Лавриш