о.Володимир Біловус: «Мощі священномученика Кипріяна – цілком легітимні»

кипріянНапередодні ми повідомляли нашим читачам, що 19 серпня у храмі Преображення Господнього УАПЦ вірні матимуть змогу молитися перед частицею мощей священномученика Кипріяна. У соціальних мережах з приводу цього розгорілася дискусія щодо автентичності і легітимності реліквії. Ми сконтактували з настоятелем храму протоієреєм Володимиром Біловусом, який пояснив походження мощей у коментарі для нашого ресурсу:

«Мученицька кончина святителя Кипріяна відбулася у 286 році за імператора Клавдія ІІ. Спочатку мощі привезли до Риму, пізніше часточка реліквій потрапила  на Кіпр та в інші країни Європи. Зокрема в Україну їх привезено на початку ХХ століття у село Ременів, Кам’янка-Бузького району, Львівської області на парафію Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП. Парафія має храм, якому 110 років. Саме там зберігалася велика частиця мощей. Ми часто з парафіянами маємо молитовні мандрівки різними храмами України у рамках нашого паломницького центру «Фавор». На Великий піст ми були у селі Ременів, де настоятель парафії, отець Михайло Пасірський, уділив благословення на те, щоб частичку мощей від великої частиці ми привезли до нашого храму, аби вірні мали можливість молитися до святителя і спасати свої душі й тіла. Уся документація з приводу автентичності мощей є у мене, а також в отця Михайла. Тому кожен охочий може з нею ознайомитись у будь-який час, відвідавши наш храм. Я особисто можу повністю показати документи, завірені відповідними печатками, оскільки ми готувалися до звітності, бо розуміли, що такі заходи вимагають законності та легітимності.  Щороку, починаючи з 2011, до храму прибувають мощі святих для молитви і спасіння. Варто зазначити, що ми не вперше привозимо мощі святих до нашого храму, перед тим минулого літа один із наших парафіян привіз частицю мощей апостола Петра з Венеції, до того ми молились перед святою іконою святителів Спиридона, Пантелеймона, святої великомучениці Варвари. Тому мощі священномученика Кипріяна – цілком легітимні. Ще раз запрошую всіх на спільну молитву для того, щоб злі і лукаві сили відступили від нашої країни, настав мир та спокій!».

Ми також поспілкувалися з отцем Михайлом Пасірським, який підтвердив інформацію, яку надав отець Володимир. У храмі, де він служить,  реставраторами було знайдено мощі, а саме кістку завбільшки з палець, яку досліджували і виявили, що вона належить саме священномученику Кипріяну. На прохання отця Володимира отець Михайло передав частицю мощей до храму Преображення Господнього УАПЦ для молитви і почитання.