о. Володимир Ольшанецький: «Наше серце має бути повністю наповнене Богом»

У Євангелії від Матея Ісус Христос говорить нам про те, що потрібно зробити, щоб осягнути Царство Небесне. Лишень своєю праведністю ми зможемо відкрити серце і наповнити його Духом Святим. Про Царство Небесне, як Божий дар, та мету нашого життя, роздумує парох храму Всіх Святих Українського Народу Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Володимир Ольшанецький:

«Євангеліє нагадує нам про те, що наше життя є доволі таки коротким. І нашою метою має бути не буття земне, а Царство Небесне. Адже всі ми покликані до Царства Небесного, але осягнути його не так вже і просто. Потрібно відмітити, що воно подароване нам Богом. Це – Божий дар. Але попри те, цей Божий дар потрібно здобути. Тому Господь каже, що це коротке земне життя ми маємо прожити мудро. І в цьому житті відбувається по-різному, навіть тоді, коли ми пізнаємо Бога, коли розуміємо, що Він є нашим керманичем і має владу над нашим життям і смертю.

У Євангелії від Матея Господь каже: «Що коли ви своєю праведністю не перевищите книжників та фарисеїв, не ввійдете в Царство Небесне» (Мт.5,20). Ми покликані не тільки ззовні виглядати побожно, а мати серце, яке наповнене Богом, Духом Святим.

Людина, яка є переповнена Духом Святим, вміє відрізняти добро від зла, світло від темряви, правду від неправди. Людина, яка не переповнена Святим Духом, вона не здатна побачити таку різницю. Дуже часто зло обтяжує людину, роблячи її своєю жертвою. Тому важливо носити в серці Духа Святого. Наше серце має бути повністю наповнене Богом. Адже не можна у своєму серці носити Бога, і, водночас чинити зло, бо Дух Святий не співіснує зі злом. Але, знову ж таки, зло не може бути там, де є присутній Бог. Отож, наповнюймо себе Богом, Духом Святим. Бо з Божою благодаттю ми зможемо перебороти всі труднощі у цьому житті. Перебуваючи з Богом, зможемо ввійти у Його Царство, яке Він для нас приготував».

Підготувала Юліана Лавриш