о. Всеволод Семененко: «Сьогодні ми чуємо добру новину — Ісус обіцяє нам, що всі воскреснуть»

«Ісус же сказав їм: Я хліб життя. Хто до Мене приходить, не голодуватиме він, а хто вірує в Мене, ніколи не прагнутиме» (Ів. 6: 35), — такими словами звертається до нас сьогодні Церква Христова у святому Євангелії. Над його змістом роздумує у своїй проповіді військовий капелан Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Всеволод Семененко:

«Сьогодні читаємо дуже цікаві слова у Євангелії від Івана, де Ісус каже: «Мене хоч ви й бачили, та не віруєте» (Ів. 6: 36). Ті, хто бачили самого Сина Божого, — не сприймали Його як Спасителя. По-різному сприймають люди Божу  ласку: одні бачили добрі вчинки Ісуса і Його владу, але не сприймали Його, інші ж, бачачи апостолів і чуда, – стверджували, що таки Господь є. І, мабуть, таки добре вони робили, коли сприймали апостолів, бо вони мали Божу владу: проповідувати, робити чуда, щоб добра новина про милосердя Боже ширилася світом.

Сьогодні ми з вами теж чуємо добру новину — Ісус обіцяє нам, що всі воскреснуть, що нікого Він не погубить. І більше того, ми також маємо Божу владу. Священики теж мають Божу владу: коли моляться до Святого Причастя – Воно стає Тілом Божим, бо така є ласка Божа. Священики мають владу відпускати гріхи у Таїнстві Сповіді, щоб минуле більше не тяжіло і не заважало бути з Богом. Таке Господнє милосердя дається нам немічним людям для того, щоб нічого нам не забракло до Царства Небесного.

І ми молимося сьогодні за наших померлих: рідних, друзів, Героїв-військових, всіх наших парафіян, які були усопші. Всі їхні імена ми сприймаємо як осіб, хоча особисто не знаємо. Але це велика ласка, що Господь нам дає таку владу в наші руки, щоб ми могли просити Його милосердя. Але ми також маємо старатися у своєму житті піддатися Йому, Його Божій волі: бути добрими послідовниками Божої науки, бачити Бога у своєму житті, вірувати в Нього і йти за Ним».

 

Підготували Юліана Лавриш, Андрій Мандрика

Фото – із Фейсбук-сторінки о. Всеволода Семененка та мережі Інтернет