о. Юрій Остапюк: «Все наше життя – це віра у воскреслого Христа»

«Коли ж бо Христос не воскрес, то проповідь наша даремна, даремна також віра ваша!» (1 Кор. 15: 14), – такими словами звертається до нас апостол Павло у своєму посланні. Справді, віра у воскреслого Христа для сучасного християнина – це усвідомлення того, що Господь – живий, Він завжди поруч. Усі наші проблеми, життєві негаразди, випробування – стануть для нас лише способом повернення на Божу дорогу, тільки, якщо наше серце буде наповнено глибокою вірою у воскреслого Христа.

Бо як написано у Євангелії: «Поправді, поправді кажу вам: Хто слухає слова Мого, і вірує в Того, Хто послав Мене, життя вічне той має, і на суд не приходить, але перейшов він від смерти в життя» (Ів. 5: 24).

Про погляд на життя сучасного християнина через призму воскреслого Христа розмірковує керівник Центру студентського капеланства ЛА УГКЦ о. Юрій Остапюк:

«Для сучасного християнина потрібно зрозуміти дуже важливу істину, що ось уже XXI сторіччя від того моменту, коли наш Спаситель воскрес. І цей момент перебудовувався і передавався у вченні Святих Отців, і в переданні Святих Апостолів, які голосили воскреслого Христа усім народам.

Для себе також важливо відкрити істину, що живучи Божим Словом – ми також є свідками і учасниками воскреслого Христа. Апостоли, які голосили Слово Боже – говорили про воскреслого Христа. Святі Отці, які роздумували над природою Божою чи природою людською, які перебували у Христі, – вони роздумували над воскреслим Христом.

Все, що ми сьогодні у XXI сторіччі отримали у цих переданнях, у цих традиціях, – ми отримали воскреслого Христа, але – живого, не у традиціях чи обрядах, а — живого. Тому слухаючи Слово Боже – ми слухаємо воскреслого Христа. Все наше життя – це віра у воскреслого Христа.

І тому все, що відбувається у наших подіях хронологічних: від народження і до смерті – ми це будемо переживати через призму воскреслого Христа. Дивлячись на Нього, розуміючи, що усякий гріх, усякий біль, усі терпіння, усе, що відбувається у нашому житті, – буде подолано, бо ми віримо у воскреслого Христа.

Бажаю усім нам дивитися на ікону Воскреслого Христа і усвідомлювати все, що відбувається у нашому житті. Усі випробовування, непорозуміння – усе це буде пережито, бо Христос, у якого я вірю, – Він живий, і Він воскреслий».

Підготували Андрій Мандрика, Юліана Лавриш

Фото-із Фейсбук-сторінки о. Юрія Остапюка та мережі Інтернет