О. Юстин (Бойко): “Забороною розповсюджувати книгу про Василя Стуса, суд і Медведчук її розрекламували”

Про це, Синкел у справах монашества Львівської Архтиєпархії УГКЦ, заявив у ефірі “Радіо Марія” у бесіді із журналістом Сергієм Іваницьким.

Нагадаємо, що сьогодні суд у Києві заборонив розповсюджувати книгу про справу Василя Стуса, авторства Вахтанга Кіпіані, без дозволу Медведчука. Своїм рішенням суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність Віктора Медведчука.

Далі – пропонуємо Вам коментар з цього приводу, о. Юстина (Бойка):

“Знаємо, з історії Церкви, що колись існував чітко визначений індекс книг, але сьогодні інформація є легкодоступною і її є надмір. Тут людям треба пояснювати, виховувати людське сумління таким чином, щоб воно могло розрізнити добро  і зло. Пригадую, колись я спілкувався із Сверстюком, він тоді говорив по-пам,яті і казав, що Стус зустрічався із Медведчуком, але зразу відчув, що це комсомольський агресивний тип, тому Василь Стус особисто відмовився від цього адвоката, це не є секрет. І, мабуть, Віктор Медведчук є людиною ще з радянською ментальністю і він думає, що правда, яку установить суд є найвищою правдою. Колись з радянським судів навіть у фільмах сміялися, наприклад, “Кавказька полонянка”. Але мені з ВІктора Медвечука не дивно, те, що він буде домагатися діяти методами, які всім відомі, це очікувано, але мені дивно з суду. Ми в Україні і так не маємо довіри до судів, але такого роду суди ще більше підважують її. Вважаю, що ми маємо переглянути не  лише механізм ухвалення рішень. але й мораль. Віктор Медведчук іде дорогою,яку він сам собі обрав,втоптав. Він залишиться у історії просто людиною, яка не любить Україну. Раніше такі люди називалися яничарами. Але він ще й розрекламував книжку “Справа Василя Стуса”. І це дуже добре, бо іншим способом змушувати людей читати книжку дуже важко. Історію цей суд не змінить. Я би закликав поважних фахівців, професорів, справді переглянути моральну якість  і можливість прийняття такого рішення суддями іменем України, бо це ганьбить усю судову систему!”.