О. Юстин (Бойко): “Звідки такі дані, що захворюваність на коронавірус зросла через порушення на Вербну неділю та Великдень?”

Відкрите  зверненням до МОЗу адресував Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ єрм. Юстин Бойко, де попросив надати інформацію, щодо того, звідки походять дані про те, що сьогодні, 23 квітня 2020 року в Україні стався пік захворюваності на коронавірус, спричинений відвідуванням вірянами храмів на Вербну неділю та Великдень.

“Хочу висловити величезну вдячність, усім медикам, лікарському персоналу, які жертвуючи собою на щодень, боряться із пандемією, рятуючи життя багатьох українців. Роблять вони це досить часто в умовах, які часто не відповідають лікарським і людським стандартам. Тому їм велика подяка від священиків, монахів і монахинь, а також численних вірних різних конфесій, які за них моляться.

Сьогодні ви, на своєму брифінгу, сповістили, що Україна, на превеликий жаль, дійшла до антирекорду захворюваності на COVID -19 через те, що був порушений карантинний режим, очевидно вірними, християнами, на Вербну неділю і на Пасху. Такі висновки, якщо робляться, то робляться на основі певних наукових спосережень.  Напевно, що якщо Ви науково підходите до справи, а ви повинні науково підходити до справи, то мусите володіти достеменними даними, скільки саме вірних захворіли на COVID 19 через те, що були у храмі. У іншому випадку, Ваша заява сприймається християнським світом, як звинувачення. Якщо Ви лікуєте будь-якого хворого, то у першу чергу робите анамнез, а  потім певний діагноз ставите, а потім даєте лікування. Тому у мене,як у священика питання: “На якій підставі, Ви визначили, що саме, через перебування вірян у храмах на Вербну неділю та Пасху стався пік захворювання на COVID 19”. Якщо Ви маєте такі дані, а їх озвучуєте, то їх маєте, то ласкаво просив би їх подати християнському світу України. Якщо ж Ви таких даних не маєте, а Ваша заява є голослівною, базуючись на певних здогадах, то відповідно, якщо шануєте себе і своє служіння українському народові, то Ви повинні перепросити світ християнський і сказати, що у Вашій заяві, Ви базувалися не на певних фактах, а на здогадах.Надіюся, що Ви розумієте, що у час пандемії найбільше потрібно, поєднати зусилля українського народу, а не розділяти на – правильних і неправильних, тих, які дотримуться карантину і які не дотримуються. Карантин – це не є терор, це рекомендовані слушні заходи, але не можна карантин використовувати як батіг, щоб ним карати невгодних.  Тому прошу Вас, як відповідальну людину, озвучити дані, які свідчать, що цей антирекорд стався саме через відвідування храмів на Пасху та на Вербну неділю. А чому багато будівельних супермаркетів та інших, не є предметом Вашої уваги? “