Об’єднавчий собор православних церков України відбудеться 15 грудня

На об’єднавчому соборі мають утворити помісну православну церкву в Україні.

23


Об’єднавчий собор зі створення помісної Української православної церкви відбудеться 15 грудня в соборі св. Софії в Києві, повідомив президент України Петро Порошенко.

«Собор відбудеться 15 грудня 2018 року», – заявив Порошенко на Форумі місцевого самоврядування в Києві в середу, 5 грудня, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

За словами президента, собор відбудеться в Софійському соборі, і на ньому буде обрано предстоятеля Української православної церкви та затверджено статут нової церкви.

«Цей собор затвердить статут нашої нової церкви. Цей собор обере предстоятеля», – зазначив Порошенко.

Нагадаємо, Вселенський патріархат вирішив надати томос помісній православній церкві в Україні, яку мають створити на об’єднавчому соборі, в якому мають взяти участь єпископи усіх православних церков, що діють в Україні. Вселенський патріархат 29 листопада затвердив проект статуту нової православної церкви в Україні.

Про готовність очолити нову церкву раніше заявив глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет.

Надання українському православ’ю автокефалії бойкотує Українська православна церква Московського патріархату. У ній, зокрема, заявили, що каратимуть своїх єпископів за участь в об’єднавчому соборі.
Джерело: https://zaxid.net

Фото УНІАН