Особлива нагода: львів’ян кличуть на Літургію святого Якова

15 жовтня 2023 року в Свято-Воскресенському Ново-Афонському монастирі ПЦУ буде звершена давня Літургія святого Якова — найстаріша зі збережених до наших часів.

Про це повідомляє Свято-Воскресенський Ново-Афонський монастир у Львові на своїй фейсбук-сторінці.

Однією з особливостей Літургії святого Якова є спосіб причастя вірних: Тіло і Кров Христову споживають окремо, а з чаші учасники Літургії причащаються не ложечкою, а устами, як це було прийнято у християнських громадах І століття, і як це робить у звичних Літургіях лише духовенство. Усіх охочих взяти безпосередню участь в богослужінні запрошують до нього належно приготуватись.   

Відбудеться Літургія в Свято-Воскресенському монастирі (м. Львів, вул.Пекарська, 59а).

Початок о 10:00.

Очолить богослужіння ігумен монастиря, ієромонах Іов (Ольшанський).

«Наш монастир має невеликий, але доволі сталий досвід служіння цієї древньої Літургії, яка з великим ентузіазмом сприймається монастирською громадою. Головна умова участі в цій Літургії – обов’язкове причастя всіх присутніх – це чудова можливість для громади відчути себе єдиним Тілом Христовим, справжньою Євхаристійною спільнотою», — розповів ігумен Іов у коментарі «Духовній величі Львова» і додав: «Наскільки мені відомо, ця Літургія дуже рідко служиться в Православній церкві України, але використовується доволі регулярно в помісних православних церквах і, зокрема, на Святій горі Афон».

Також читайте: Ієромонах Іов (Ольшанський): «Якщо священик вас не надихає, шукайте іншого»

Літургія святого Якова вважається найстарішою Літургією, що збереглася, розробленою для загального використання в Церкві.  ЇЇ використовують деякі східні християни візантійського та західно-сирійського обряду. Літургія Якова є найдавнішою і повною формою східнохристиянських Літургій і заснована на традиціях давнього обряду Єрусалимської церкви, про який говорить у своїх катехизах святитель Кирило Єрусалимський. Формуючи історичну основу Антіохійської Літургії, вона досі є основною Літургією Сирійської православної церкви, Маланкарської православної сирійської церкви, Сирійської католицької церкви, Сиро-маланкарської католицької церкви та Маронітської церкви.

Літургія пов’язана з ім’ям апостола Якова, брата Господнього та патріарха серед єврейських християн в Єрусалимі. Святий Яків зазнав мученицької смерті від натовпу, розгніваного його проповіддю про Ісуса.

Також читайте: Ієромонах Іов (Ольшанський): «Хлопці хочуть знати, що їхня жертва не буде даремна»

Ігумен Іов (Ольшанський): Як зможуть об’єднатися православні в Україні