“Останній самурай” Голлівуду міг стати…священиком

pic_1363914621Том Круз — мегапопулярний і всесвітньовідомий голлівудський актор (згадаймо хоча б фільми «Місія нездійсненна», «Ванільне небо»), а також один із найяскравіших прихильників саєнтології.

Однак його життя могло скластися зовсім по-іншому: Том міг боротися зі злом насправді, замість того, щоб грати роль героя у фільмах. В юності майбутній актор був практикуючим католиком, навчався у семінарії та мало не став священиком; проте його звідти вигнали.

Народився Томас Круз Мейпотер ІV у Нью‑Йорку в католицькій родині, однак батько майбутньої кінозірки був схильний до насильства. З огляду на роботу батька, коли Том навчався у початковій школі, родина Круз перебралася до Канади, проте вже за кілька років мати, залишивши чоловіка, повернулася з дітьми до США. У підлітковому віці Том зустрів отця Ріка Шнайдера; під його впливом хлопець вирішує вступити до семінарії св. Франциска отців-францисканців у Цинциннаті, штат Огайо.

«Том погодився одразу», — розповідав згодом отець. І хоча священик був переконаний, що Круза приваблював шанс здобути безкоштовну освіту, один із найкращих друзів Тома, Шейн Демплер, каже, що він тоді серйозно думав про священство. Томові ледве вдалося вступити до семінарії: він набрав саме 110 необхідних балів на вступних іспитах. Відмінником актор ніколи не був; щоправда, досягнув неабияких успіхів у спорті та був учасником театрального гуртка.

Круз і Демплер навчалися недовго, адже, як стверджує останній, вони «почали порушувати правила»: наприклад, регулярно вислизали, щоб десь покурити. Якось хлопці вирішили поцупити трохи алкоголю із приватних кімнат францисканців. Демплер пробрався до кімнати і скинув трохи пляшок через вікно Крузу, який чекав назовні. Більшість пляшок розбилась, але декілька їм вдалося впіймати. Плітки долетіли до інших семінаристів, і невдовзі чимала громада зібралася в лісі, аби почастуватися міцними напоями. Опісля отці побачили кількох семінаристів напідпитку й ті зізналися, звідки взяли алкоголь. «Із семінарії написали нашим батькам, що ми їм подобаємось, однак буде краще, якщо ми припинимо навчання, — пояснює Демплер. — Тобто нас не вигнали, ми просто вирішили не повертатися».

Отож, Круз залишив семінарію, а разом із нею й плани на священство. Він вирішив спробувати свої сили в акторській кар’єрі. Уже через п’ять років, коли йому заледве виповнилося 20, Круз отримав свою «проривну» роль у фільмі «Кадети»(«Taps»). Пізніше він знявся у фільмах «Ризикований бізнес» («Risky business») і «Найкращий стрілець» («Top Gun»), а також в інших не менш успішних стрічках.

На жаль, дорогою до слави Том Круз не зберіг своєї колись сильної віри: його перша дружина познайомила актора з саєнтологією, і він цілковито захопився цим вченням. Із початку 1990‑х років він бере активну участь у діяльності «Церкви» саєнтології, збирає величезні кошти та публічно виступає на її підтримку.

Багато людей, які колись були католиками, визнають, що не можуть повністю відкинути й забути свою віру. Хтозна — можливо, й Том Круз колись повернеться до традиційних основ віри та віднайде своє місце у Церкві.

Джерело: “CREDO”