“Освіта в основі якої немає Бога приречена на невірний розвиток”, – Юлія Давиденко

Спостерігаючи за станом шкільної освіти, бачу деякі небезпечні тенденції та розумію їх причини. Замислююсь про це, бо не за горами той час, коли мої діти підуть до школи.
На жаль, шкільна освіта зараз під загрозою знищення. І почався цей процес із соцмереж, які дають можливість меншості роздувати різного роду скандали і змінювати закони, яких має дотримуватись більшість. А потім навіть може виникати враження, що ця меншість є насправді більшістю (тут не тільки про освіту).
Процес знецінення професії вчителя як на мене почався ще відтоді, відколи квіти з цукерками назвали хабарями. Можливо десь у майбутньому і слово «дякую» для вчителя заборонять, бо назвуть підлабузництвом.
Далі поширювались відео, де хтось десь когось насварив, в коментарях під якими накопичувався гнів до професії вчителя.
Додамо ейджизм, – дискримінація за віковою ознакою, коли кричали, що треба звільнити «старих» і набрати «молодих».
Останнім цвяхом в шкільну освіту стала ліквідація уроків християнської етики. Освіта, в основі якої немає Бога є приречена на невірний розвиток і як наслідок – деструкцію.
А тепер тільки й питань – порадьте хорошу школу. Яка краща? Може приватна? Може якщо ми вкладемо в освіту дітей пів статку, то вони стануть успішними, – думають батьки. Ні, не факт, вони просто будуть сидіти за новішими меблями і ходити в красиві туалети. Так, їм буде фізично комфортно. Однак успіху в майбутньому це не гарантує. Бо є речі, які за гроші не купуються.
Поглянувши куди рухається зараз суспільство, йдучи за тенденціями, продиктованими на безкоштовних інфозвалищах інтернету, вимальовується така картина майбутнього, де учні будуть приходити в школу, щоб разом познімати відео для тік ток і погратися слаймом.
Хороша школа та, яку хорошою зробимо ми.
Потрібно почати відбудовувати освіту з молитви. З поваги до вчителя. З виховання у християнському дусі. Не витрачаймо час на суперечки з атеїстами, молімося за християнську освіту в Україні. Всі рано чи пізно прийдуть до Бога.
 Автор: Юлія Давиденко