Отець Ростислав Пендюк: 5 тез про молодь, медіапростір та сім’ю

13263775_10206466032637621_4034981396045048729_nПропонуємо ознайомитись із висловлюваннями о. Ростислава Пендюка, голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, які є важливими для кожного із нас, особливо в час Великого посту.

  1. «Для мене найважливіша характеристика людина – небайдужість, адже коли людина не байдужа, вона завжди на доброму шляху. Працюючи в Церкві, в громадських, соціальних активностях тощо, ми робимо добру справу заради людей. Але сучасний світ вимагає ще одного важливого елементу – мусимо навчитись якісно та зрозуміло пояснювати людям, що саме ми робимо. Не для того, щоб себе хвалити, а щоб поширювати добру інформацію. Ми живемо в інформаційному світі. Тому це наше спільне завдання як журналістів та активних мирян».
  2. «Молодь міняється разом із навколишнім світом, натомість ми, як Церква, часто відстаємо. Це не означає, що ми повинні гнатися за змінами, однак ми повинні вміти на них реагувати».
  3. «Одна з ключових перешкод на шляху молодої людини до віри, до Бога, до Церкви – стереотипи. Чому люди стороняться Церкви? Вони стороняться своєї уяви про віру і про Церкву. Молоді люди – активні, діяльні, веселі, а стереотипи говорять, що Церква – це місце для суму і заборон».
  4. «Для мене сім’я – це дім! Дім не у значенні будівлі, а у розумінні того, без чого не можеш прожити! Ти можеш подорожувати, зустрічатися з іншими людьми, мати насичений стиль життя, проте тобі завжди хочеться повернутися у цей Дім, оскільки там тебе завжди чекають і тобі просто добре!».
  5. «Діти не можуть бути власністю, навпаки – це велика радість! І навіть, якщо є якісь матеріальні труднощі у сім’ї, то ця веселість все компенсовує. Думаю, що коли батьки будуть перед обличчям Бога, у свій останній день, то одним із ключових запитань Господа буде: «Покажи мені своїх дітей!».