П’ять тисяч причасників за два дні: У Крехівському монастирі відбувся відпуст (фото)

У Крехівському монастирі святого Миколая Отців Василіян 19 та 20 травня відбулися традиційні для цієї пори року відпустові святкування, присвяченні монастирському празнику, який у народі має назву, Миколи Теплого або Миколи Весняного.

За церковним звичаєм, монастирський празник іменується Перенесенням мощів св. Миколая Чудотворця з Мир до міста Барі. За григоріанським та новоюліанським календарями цей день припадає на 9 травня, а за юліанським — на 22 число.

За словами настоятеля Крехівського монастиря отця Володимира Маланюка, ЧСВВ, відпустові богослужіння були ближчими до дати за старим календарем через те, що 9 травня випало цього року на Томину неділю, коли вірні відвідують родини та могили близьких людей. «Для того, щоб дати більшій кількості вірних можливість відвідати відпуст в Крехові, ми провели його цими вихідними, наступного року, напевне, буде вже інакше», — розповів ігумен святої обителі в коментарі сайту «Духовна велич Львова».

У суботу було звершено освячення води біля святого джерела, опісля відбулася молитовна роздума Хресною дорогою, присвячена митрополиту Йосифу Велямину Рутському, оскільки 450-ліття від дня його народження відзначають цього року. Митрополит Рутський відомий тим, що разом зі священномучеником Йосафатом Кунцевичем відновлював Василіянський Чин, а також доклався до становлення Греко-католицької церкви.

Також читайте: Ігумен Крехівського монастиря: «Мій тато сказав: то тут нормальні хлопці, можеш залишатися»

Божественну Літургію того дня очолив о. Теодозій Янків, жива легенда Василіянського Чину. Цього року йому виповнюється 70. Саме отець Теодозій найбільше доклався до відродження Крехівської обителі та новіціяту Провінції Найсвятішого Спасителя, а пізніше зробив багато великих справ для Чину і Церкви. У теперішній час він виконує обов’язки настоятеля монастиря у Перемишлі. «Отець Теодозій попри свій вік активний, а його служіння далі надихає», — зазначив о. Володимир Маланюк. 

Отець Теодозій Янків, ЧСВВ

У суботу також відбулося винесення Чудотворної ікони Святого Миколая, відслужено Молебень до Богородиці та Велику Вечірню з Литією. Цього ж дня молодіжна парафіяльна спільнота при Крехівському монастирі, що має назву «Друзі Бога», показала виставу, присвячену Йосифу Велямину Рутському. Завершилася субота адорацією Святих Тайн в стилі Тезе. Хто мав можливість, міг чувати вночі.

Також читайте: О.Климентій (Стасів) ЧСВВ: «Святий Йосафат здатний об’єднувати людей мислячих»

За орієнтовними підрахунками, в суботу відпуст у Крехові відвідали до чотирьох тисяч паломників, близько двох тисяч — причастилися.

У неділю відбулася Божественна Літургія, яку звершив правлячий архиєрей Михайло Колтун – він, до речі, відзначає цього року своє 75-річчя. Йому співслужив владика Василь Тучапець — василіянин, який несе служіння в Харкові. Цього року він відзначає 10-річчя своєї єпископської хіротонії. Владик привітали зі знаменними для них ювілеями.

По завершенні Літургії єпископ Михайло Колтун уділив усім присутнім повний відпуст.

Також читайте: Єпископ Василь (Тучапець): «Ця війна змінює ставлення людей до конфесій і Церкви»

«Погода була дуже сприятлива. Люди казали, що благодать була відчутна в особливий спосіб», — розповів отець Володимир Маланюк, ЧСВВ. За його словами, у неділю паломників було ще більше, лише до причастя доступило до трьох тисяч вірних, всього ж було присутніми близько семи тисяч осіб.

Отці Василіяни оприлюднили на фейсбук-сторінці монастиря фотографії з відпустових богослужінь, на яких ми можемо побачити багатьох паломників, ієромонахів і ченців.

Підготував Андрій Толстой

Також читайте: О. Йосиф Кралька ЧСВВ: «Хочеться відчувати, що наші здобутки є здобутками всієї Церкви»

Ієрм. Климентій Стасів, ЧСВВ: «Другу в Європі друковану книгу після Гутенберга видав українець»

Прийшли і подивилися: у ролі новиків Крехівського монастиря спробували себе 29 юнаків