Паломництво до св. Бенедикта: парафія св. Йоана Павла ІІ вшанувала покровителя Європи прощею

Спільнота римсько-католицької парафії святого Йоана Павла ІІ (м. Львів-Сокільники) здійснила ІІ Європейську прощу до св. Бенедикта.  З нагоди свята покровителя Європи прочани відвідали монастир сестер-бенедиктинок. 

Монастир святого Йосипа сестер-бенедиктинок в Солонці, на краю парафії св. Йоана Павла ІІ, діє вже три роки. Настоятель отець Гжегож Драус постійно називає його серцем парафії та джерелом її духовності, адже між дворма святинями триває тісна співпраця, взаємні запрошення на парафіяльні та монастирські заходи, відвідини, паломництва на бенедиктинські свята.

До свята св. Бенедикта, покровителя Європи, від парафіяльного костелу вирушила піша проща. Півторагодинна хода була наповнена молитвою за мир. Отця Гжегожа Драуса супроводжували родини військових (серед них шестимісячний Іван, син військового з передової) та велика родина ромів-біженців війни, які саме готуються до хрещення. 

Провідною думкою бенедиктинських монастирів є принцип «Нехай сильні мають те, що хочуть, а слабкі не тікають». Монастир бенедиктинок від початку війни приймає біженців. Чотири бенедиктини виконують функцію капеланів в монастирі костелу сестер. Вони також виконують і традиційну бенедиктинську роботу.

Паломники разом з іншими вірними взяли участь у бенедиктинській Вечірні та святій Месі за латинським обрядом, які відслужив єпископ Радослав Змітрович, відповідальний за душпастирство родин. Отець Єфрем Міхальський на відпустовій Святій Месі використовував кадило, приготовлене за власним рецептом.

Повідомив о. Гжегож Драус