Паломництво до українського Афону

DSC06999-300x225З благословення Високопреосвященного Митрополита Львівського і Сокальського Димитрія нещодавно відбулась проща на Франківщину до манявського скита. Більше сотні прочан  зі Львова та довколишніх сіл мали змогу відвідати Манявський Хресто-Воздвиженський скит.

«Манявський скит-одне з тих чудових місць в Україні, які обов’язково варто відвідати кожному. Це місце, де земля єднається з небом, а людська душа – із Богом. Саме тут-серед віковічних гір, вічнозелених смерек та старовинних храмів нам вдається забути про всі мирські турботи і негаразди, щоб побути наодинці зі своїми думками про вічне. Із перших хвилин перебування на цій святій землі ми всі були зачаровані не тільки красою природи, але і тим, що можемо доторкнутись до історії, та скласти в першу чергу молитву» – розповідає прочанка Марія Марцинюк.

Манявський скит був заснований Іовом Княгиницьким ще у 1606 році. Тут побували відомі діячі української культури:М.Шашкевич, І.Вагилевич,   Я.Головацький,  В. Грабовецький. Саме тут похований гетьман І.Виговський. Ця територія вважається святою, оскільки тут двічі з’являлася Пресвята   Діва Марія.

Незабутнім моментом для кожного прочанина залишиться похід до Блаженного каменя-дивовижного витвору природи, який є місцем молитви та очищення від скверни. Саме тут за переданнями поселилися два ченці із Києво-Печерської Лаври, які прибули  сюди проповідувати віру Христову.

Організували прощу о. Роман Бабій настоятель УПЦ КП  с. Туркотин,   о. Володимир Стецик  настоятель УПЦ КП  с. Гончарівка та голова єпархіального паломницького центру «Покров» о. Роман Мануляк.