Папа Франциск подякував УГКЦ за її “екуменічну відкритість”

У домі Святої Марти у Ватикані, відбулась зустріч Блаженнішого Святослава із Святішим Отцем Франциском. Зустріч реалізували з ініціативи та на прохання Глави УГКЦ з нагоди відзначення ювілею 1030-річчя Хрещення Русі-України.

1

Окрім інших тем, Глава УГКЦ обговорив із Святішим Отцем тему так званого уніатизму.  “Зокрема, очевидним є той факт, що найбільшим актом уніатизму у ХХ ст. був Львівський псевдособор 1946 р. Звинувачення УГКЦ в уніатизмі через її активну екуменічну позицію та намагання шукати шляхи для єднання з православними є нічим іншим, як маніпулюванням істиною. Східні католицькі Церкви самі в собі не є “якимось методом”, але живими членами Христової Церкви, які не лише мають право на існування, але покликані до місійної та євангелізаційної діяльності”, – наголосив Блаженніший Святослав.

Папа Франциск, зі свого боку, подякував Українській греко-католицькій Церкві  за її мучеництво “як ісповідь християнської віри та свідоцтво того, що  намісник апостола Петра має особливу місію  служіння єдності між християнами”. Він запевнив свою підтримку УГКЦ та висловив вдячність за її динамічний розвиток і екуменічну відкритість. Святіший Отець погодився, що будь-які закиди в сторону УГКЦ щодо уніатизму є абсолютно безпідставними.

Джерело: http://news.ugcc.ua/