Папа Франциск та Вселенський Патріарх Вартоломій І зустрілися у Стамбулі та підписали спільну декларацію

1_0_838696Святіший Отець 29-30 листопада відвідав Туреччину з нагоди свята св. Андрія Апостола, покровителя візантійської Православної Церкви і помолився разом з Константинопольським Патріархом Вартоломеєм І на екуменічній молитві в стамбульському патріаршому храмі святого Юрія.

“Ваша Святосте, найдорожчий брате, вечір несе в собі змішані почуття вдячності за прожитий день і трепетного довір’я перед обличчям ночі, яка надходить. Цього вечора мій дух переповнений вдячністю Богові за те, що дав мені благодать перебувати тут, щоб молитися разом з Вашою Святістю та з цією Церквою-сестрою, наприкінці насиченого дня Апостольського візиту, й, одночасно, мій дух очікує дня, який ми розпочали літургійно: празника святого Апостола Андрія, Небесного покровителя цієї Церкви”, – цими словами Папа Римський звернувся до Константинопольського Патріарха.

Крім того, 30 листопада, Папа Франциск та Патріарх Варфоломій підписали спільну декларацію у якій оголосили про свій «щирий та рішучий намір посилити зусилля, спрямовані на сприяння повній єдності між усіма християнами, а передовсім, між католиками і православними».

Ієрархи також висловили стурбованість ситуацією в Іраку, Сирії та на всьому Близькому Сході і запевнили, що моляться за Україну. «Пам’ятаємо також про всі народи, які страждають з причини війни. Особливо, молимося за мир в Україні, країні з давніми християнськими традиціями, та звертаємося із закликом до всіх сторін, втягнутих у конфлікт, шукати шлях діалогу й пошани міжнародного права, щоб покласти край конфліктові, даючи змогу всім українцям жити у згоді» – йдеться у декларації.

Повний тест декларації

За матеріалами: радіо Ватикан