Папа Франциск вперше призначив жінку на посаду в Державний Секретаріат Ватикану

Папа Римський Франциск призначив жінку на посаду в Державний секретаріат Ватикана, повідомляє Associated Press. 

Франческа Ді Джованні стала заступницею державного секретаря Святого престолу. 66-річна юристка стала першою в історії жінкою, яка отримала керівну посаду в найважливішому офісі Ватикана – Державному секретаріаті.

Він курує внутрішньою бюрократичну роботу та дипломатичні відносини з іншими країнами.

Новопризначена заступниця держсекретаря Джованні куруватиме відносини Ватикану з ООН і іншими міжурядовими організаціями. За її словами, рішення Папи Франциска виявило його увагу до жінок. “Я сподіваюся, що те, що я жінка, може позитивно відобразитися на поставлених завданнях”, – сказала вона.

Наразі жінки у Ватикані вже займають кілька важливих посад. Папа Римський Франциск виступає за поступове розширення ролі жінок у Ватикані. 

Як повідомлялося, 

У Ватикані вирішують долю целібату: колишній Папа навіть порушив свою “мовчанку”, аби втрутитися
Папа Римський “у відставці” Бенедикт XVI порушив свою мовчанку, аби заявити про необхідність безшлюб’я духовенства. У цей час Папа Франциск якраз роздумує про його скасування у виняткових випадках.Бенедикт написав книжку “З глибини наших сердець: священство, безшлюб’я і криза католицької церкви” разом зі своїм колегою-консерватором, гвінейським кардиналом Робертом Сарою. Видання книжки може вважатися спробою колишнього Папи публічно вплинути на рішення Франциска, який незабаром має ухвалити рішення щодо целібату. 

Джерело: https://tsn.ua/