Папа Франциск закликав встановити єдину дату Пасхи для католиків і православних

20150612_papanasaПапа Франциск закликав встановити єдину фіксовану дату святкування світлого Воскресіння Христового, аби католики та православні щороку відзначали його одного й того самого дня,

“Католик та православний зустрічаються й запитують один одного: “Твій Христос вже воскрес? Мій наступної неділі”, – нагадав Папа анекдот, що ілюструє наслідки різних підходів до встановлення дати головного християнського свята.

“Церква з часів Павла VI була готова встановити фіксовану дату для святкування Великодня, який би відзначалася одного й того самого дня й у Римі, й у Константинополі”, – заявив також Папа Франциск. При цім, за словами понтифіка, католицька церква “готова відмовитися” від використовуваного зараз методу розрахунку дати Великодня, повідомляє expres.ua з посиланням на італійську газету “Il Messaggero“.

papa_prp_velykdenj2Зазначимо, що нині Великдень святкується першої неділі після весняного повного місяця, що наступив після дня весняного рівнодення. У римо-католицькій та протестантській церквах дата Великодня вираховується за Григоріанською пасхалією, а згідно з східно-християнською традицією (православні та греко-католики), Великдень розраховується за Олександрійською пасхалією. Цим й обумовлені часті відмінності у датах.

На одну й ту саму дату Великдень у католиків та православних випадав 2010, 2011 та 2014 року. Нинішнього року римо-католики відзначали Великдень 5 квітня, а греко-католики та православні – 12 квітня. Наступним роком, коли знову співпадуть ці дати, стане 2017-й.