Папа обмив ноги біженцям, представникам трьох релігій

Під час Святої Меси Вечері Господньої Папа Франциск здійснив традиційний обряд омивання ніг, наслідуючи жест Ісуса у Вечірнику перед початком Останньої Вечері.

Святіший Отець відправив літургію перед осередком для біженців, які очікують на визнання цього статусу, в Кастельнуово ді Порто, за 30 км на північ від Рима. Там мешкає 892 особи 26 національностей, переважно молоді люди, з них 554 — мусульмани і 239 — християни.

Серед тих, кому Папа обмив ноги, було восьмеро чоловіків і чотири жінки. Це були четверо католиків із Нігерії, три православні коптки з Ефіопії, один індуїст, троє мусульман із Сирії, Пакистану та Малі. До 11 мігрантів долучено одну працівницю осередка — італійку, католичку.

В короткій, імпровізованій принагідній проповіді Франциск вказав на описані в Євангелії два жести, що промовляють більше за образи чи слова: Ісуса, який служить та вмиває ноги своїм учням, і Юду, який зраджує Ісуса за гроші. Так і тепер ми стаємо свідками двох жестів: нині ми зібралися разом — мусульмани, індуїсти, католики, копти, лютерани — як брати, діти одного Бога, які прагнуть жити в мирі, а три дні тому в європейському місті ми побачили жести війни і нищення, скоєні людьми, які не бажають жити в мирі.

Святіший Отець зауважив, що за Юдою стояли люди, які мали гроші, а за терористами — ті, хто торгує зброєю, бо хоче знищити братерство. Ми відрізняємося з погляду релігії чи культури, але ми брати і хочемо жити в мирі, — говорив Папа. Він закликав до молитви — кожного згідно з його релігією — за те, щоб поширити у світі братерство і добро.

Слід зауважити, що між біженцями ніколи не виникало суперечок з приводу віровизнання. Центром опікуються більше сотні працівників соціального кооперативу «Auxilium» (Допомога), а їм допомагають численні волонтери.

Відомо, що Папа Франциск зазвичай звершує обряд обмивання ніг серед соціально вразливих категорій суспільства. Цього року це ще один жест милосердя Святішого Отця щодо мільйонів людей, до яких інші навіть не бажають наблизитись. Папа стає навколішки, миючи й витираючи ноги біженцям та мігрантам, щоб розбудити збайдужілу совість і відповідальність за долю тих, хто змушений стати втікачем, рятуючи власне життя та життя своїх родин.

Архиєпископ Ріно Фізікелла вказав: Папа наполягає на тому, щоб готуватися до Пасхи в дусі служіння людям, на чиїх обличчях відбились пережиті страждання.

За матеріалами: www.credo-ua.org