Папа Римський дозволив відпускати гріх аборту всім священикам

Pope Francis arrives to lead a weekly general audience in Saint Peter's Basilica, at the Vatican April 3, 2013. REUTERS/Stefano Rellandini (VATICAN - Tags: RELIGION PROFILE HEADSHOT) - RTXY6LM
Pope Francis arrives to lead a weekly general audience in Saint Peter’s Basilica, at the Vatican April 3, 2013.
REUTERS/Stefano Rellandini (VATICAN – Tags: RELIGION PROFILE HEADSHOT) – RTXY6LM

У понеділок, 21 листопада 2016 року, Папа Римський Франциск продовжив на невизначений термін право для всіх священиків Римо-Католицької Церкви відпускати гріх аборту.

Раніше це право в більшості регіонів світу мали тільки єпископи або спеціальні духівники. Цю заяву Папа Франциск зробив у документі, відомому як “апостольський лист”.

Папа підкреслив, що “аборт є тяжким гріхом, який ставить хрест на невинному житті”, але “немає гріха, який не здатна пробачити Божа милість, коли серце прагне покаяння”. “Я надаю усім священикам, які несуть служіння, право відпускати гріх тим, хто зробив аборт”, – йдеться в заяві Папи.

Раніше Франциск дозволив відпускати гріх аборту в рамках Року Милосердя у Ватикані, який завершився 20 листопада 2016 року. Як відомо, у римо-католиків діє автоматичне відлучення від Церкви усіх, хто зробив аборт, поки їм не відпустять гріхи на сповіді. У минулому, до Року Милосердя, тільки єпископ або спеціальної духівник єпархії міг дарувати прощення гріхів за аборт і зняти відлучення.

Джерело: УНІАН”.