Парафія Митрополичої Базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії (РКЦ) м. Львова збагатилася п’ятьма міністрантами

DSC_2445_новый размерУ неділю, 25 травня, Літургійна служба вівтаря римо- католицької парафії Митрополичої Базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії (Латинська Катедра) збагатилась п’ятьма новими міністрантами.

Благословення юнаків відбулося під час святої Меси, яку очолив отець Настоятель Прелат Ян Нікель. У церемонії також брали участь батьки, родичі та друзі нових міністрантів.

Перед долученням до Служби вівтаря юнаків упродовж навчального року належно підготував отець-опікун Ян Ходонович. Під час урочистості нові міністранти висловили готовність служити на славу Бога та радість людям.

«Сподіваємося, що юнаки будуть сумлінними міністрантами, гідно виконуватимуть свої функції, стануть прикладом для ровесників та даватимуть свідчення своєї віри іншим. Саме їхнє служіння вимагає великої самовідданості, тому я впевнений: наші нові міністранти усвідомлють, що служать Богові та людям – і це їх зміцнює. Я знаю, що кожен із цих хлопців по-справжньому дуже гордиться тим, що робить, а перебування в Літургійній Службі вівтаря для юнаків – велика радість», – зазначив о. Ян Ходонович.

Довідка

Слово «міністрант» походить від латинського слова «ministrare», що означає – «служити». Отже, міністрант – це служитель. Він служить Богові, коли робить усе, щоб Літургія була красивою.

Міністрант служить не лише під час Святої Меси, а й допомагає під час здійснення інших Таїнств і обрядів.

Міністрант прислуговує священикові під час приготування вівтаря і жертовних дарів для святої Меси. Він є тим, хто несе певні знаки, тобто визначені предмети, потрібні для Літургії. Вони мають щось представляти вірянам і вказувати на іншу, духовну дійсність. Міністрант має сам бути знаком. Своїм служінням він показує, що кожен літургійний молебень, який правиться в храмі, є справою не лише священика, а й усієї парафії та всіх вірних.

Юнаки, які виконують міністрантську службу є найближче до Господнього вівтаря під час Святої Меси.