Парафія св. Йоана Павла ІІ РКЦ запрошує львів’ян на пасхальні святкування

Пасху за григоріанським календарем у римо-католицькому обряді цього року святкують 1 квітня. Пасха – це не тільки Великодня неділя, це три дні – Пасхальне Тридення, які мають на меті відобразити і таїнственно пережити історію страстей, смерті та воскресіння Ісуса. Кожна Літургія Пасхального Тридення – від Великого Четверга до Великодня приносить особливі символи і обряди.

Парафія св. Йоана Павла ІІ запрошує до пережиття свят, для розділення спільної радості і відкриття з іншої сторони спільне для всіх християн послання Великодня.

У Великий Четверг (29 березня, 18:30 год.) відбулось святкування встановлення Таїнства Євхаристії та Священства. Для розкриття суті Євхаристії відбувається обряд омивання ніг. Священик омиває ноги 12 особам, повторюючи жест Христа під час Тайної Вечері.

У Велику П’ятницю (30 березня, 18:30 год.) відбувається Адорація (поклоніння) Хреста. Цим жестом просимо про розуміння і прийняття свого особистого хреста (важкої ситуації, страждання, несправедливості), про здатність бачити прояви Божої любові в нашому житті. Іноді Бог, допускаючи якийсь хрест, хоче врятувати нас від більших страждань.

На Парафії св. Йоана Павла ІІ цього дня відбудеться вшановування Хреста, написаного Іконописною Школою УКУ, котрий буде виставлений на молитвах під час  Зустрічі Молоді Taize.

Найважливійшою Літургією у році є Пасхальна Вігілія. Починається у суботнього вечора (31 березня, 19:00 год.). Запалюють новий вогонь на великій свічі (“пасхал”), співають античний гімн «Exsultet» («Ликуй же»).

Гімн оповідає історію спасіння. З вражаючими в своїй силі словами, проголошуючи Добру Новину: «О, дійсно необхідним був гріх Адама, знищений Христовою смертю! О, щаслива провина, яка удостоїлась мати такого великого Відкупителя!». Освячують воду і Великодні страви.

Розпорядок Богослужінь:

ПАСХАЛЬНІ ТРИДЕННЯ
29 березня – Великий Четвер
Свята Літургія: 18:30 год.

30 березня – Велика Пятниця, чування при Гробі Господньому
Свята Літургія: 18:30 год.

31 квітня ВЕЛИКДЕНЬ. ПАСХАЛЬНА ВІГІЛІЯ 19.00 год.
освячення води і Великодних страв

1 квітня – ВЕЛИКДЕНЬ. РАНОК
Свята Літургія: 9.00 год. та 12.00 год.

Всі заходи відбуватимуться: Римо-католицька Парафія св. Йоана Павла ІІ, м. Львів, каплиця: Сокільники, Стрийська, 6, (перша зупинка за автовокзалом у напрямку Ашану), тел. 097 517 06 42