Парафія св. Йоана Павла ІІ запрошує всіх на відкрите святкування Різдва за Григоріанським календарем

Rizdvo-Svyatvechir-kolyaduvannya-e1513760499946Ввечері, 24 грудня 2017 року, о 21.00 год., римо-католицька Парафія св. Йоана Павла ІІ запрошує всіх на відкрите святкування Різдва за Григоріанським календарем у приміщенні Українського католицького університету (вул. Хуторівка, 35 А).

Захід під назвою «Римське Різдво», відбувається вже сьомий раз. Цьогорічна назва «Святкуймо двічі. Частина 1: Католицьке Різдво» вказує на факт, що у Львові традиційно святкують Різдво за двома календарами.

«Перше, 25 грудня, буде вихідним. Це взаємне збагачення різних традиції і визнання віри, що пришестя Спасителя є таке важливе, що не шкодуємо його святкувати двічі! «Римське Різдво» – це святкування, відкрите для всіх. Ми прагнемо пережити його як вдома: вноситься вифлеємське світло, встановлюємо фігурки у вертепі, всі разом читаємо віршовані молитви, ділимось різдвяним хлібом, колядуємо. Опівночі буде Служба – так звана «Пастирка». Це буде домашній святвечір, але у великому колі людей. Учасники зможуть опісля й у своїх домівках застосувати деякі елементи святкування. Хочемо у широкому колі наших друзів пережити Різдво так, як ми святкуємо його вдома і поділитися цим скарбом з іншими. Святкування розпочнуться 24 грудня о 21:00 год. Ділячись різдвяним хлібом («оплатком»), ми будемо складати один одному найщиріші побажання. А з самого Вифлеєму буде принесений святий вогонь. Також, співаючи колядки, учасники зможуть власноруч виготовити різдвяні прикраси», – розповідає о. Григорій (Гжегож) Драус, настоятель парафії Святого Папи Івана Павла ІІ Римо-Католицької Церкви.

Традиційна Різдв’яна урочиста Меса – «Пастирка» – розпочнеться опівночі. Після Служби спеціальними автобусами буде можливість повернутись додому.

Особливістю святкування Різдва у Львові є участь студентів з африканських країн, які навчаються у Львові. Вони будуть ділитися власними національними різдвяними традиціями.

Для англомовних гостей буде проводитися переклад (треба взяти мобільний тлефон, котрий приймає радіо, з навушниками).

Нагадуємо, тривають приготовлення до Різдва. Парафіяни готують Ясла. Будут три вертепи: перед каплицєю, в самій каплиці (Сокільники.Стрийська 6) і в УКУ на Хуторівці, де відбудеться “Римське Різдво” (святвечір, колядування і Пастирка).

Програма святкових днів:

24 грудня 2017 року, 21.00 год. – служба Пастирка, каплиця Сокільники, Стрийська,6;

24 грудня 2017 року, 21.00 год. – “Римське Різдво”, святвечір, колядування, опівночі Служба Пастирка, УКУ, Хуторівка 35а;

25 грудня 2017 року, каплиця Сокільники, Стрийська 6, служби: 09.00 год. (польскою мовою), 12.00 год. (українською).

Запрошуємо всіх розділити з нами радість різдвяних свят, яка єднає усіх людей доброї волі в цілому світі.

Парафія св. Йоана Павла ІІ має каплицю на вул. Стрийській, 6 (Сокільники, перша зупина за автовокзалом у напрямку Ашану), але Святвечір і Пастирку проводить традиційно в УКУ, з причини великій кількості відвідуючих вже традиційне «Римське Різдво» у Львові. В каплиці відбудуться служби 25 грудня (о 9 год. і о 12 год.).

Кожен охочий може долучитись до святкування і принести з собою смачні солодощі та яскраві посмішки до спільного столу.

Читайте також: Про нас пишуть: Як у Львові відзначали Римо-католицьке Різдво (відео);  До Львова на католицьке Різдво приїхали гості з Африки та Індії (відео);  Святвечір в УКУ об’єднав львів’ян та студентів з африканських країн (відео); http://www.rym.lviv.ua/?page_id=371

Контактна інформаціяо. Григорій Драус, 097 517 06 42