Пасхальне послання єпископа Львівського і Галицького Філарета

Снимок1

Христос воскрес із мертвих. Смерть переможена! Чому вона переможена? Тому що не може тримати у своїх обіймах Того, Хто переміг гріх. Бо смерть увійшла в нашу природу через гріх. Немає гріха – немає і смерті. Воскресіння Христове є перемогою над тілесною смертю, і це – остаточна перемога, бо вона завершує перемогу над духовною смертю. Апостол Павло надає Воскресінню Христовому неперевершене значення. Він каже: «Якщо Христос не воскрес, то віра ваша марна: ви ще у гріхах ваших» (1 Кор. 15:17). І, дійсно, без Воскресіння Христового немає християнства. Сутність християнства полягає у Воскресінні Христовому. Хто не вірує у тілесне Воскресіння Христа, той не може навіть називатися християнином.

Але однієї лише віри у преславне Воскресіння або благоговійних спогадів про
страждання Христові недостатньо. Необхідно, щоб наше земне життя у всіх його проявах було у тісному єднанні з Христом, бо, як навчає нас святий апостол Павло: «якщо ми з’єднані з Ним подобою смерті Його, то повинні бути з’єднані і подобою воскресіння, знаючи те, що давній наш чоловік був розп’ятий з Ним, щоб знищене було тіло гріховне, щоб нам не бути вже рабами гріха…» (Рим. 6:5..7). Наше існування, наше ставлення до Бога і ближнього, все наше єство повинно носити на собі печать нерозривного єднання з Христом, відбиток Духа Його Божественної любові, добра і правди у щоденному подвизі нашого християнського життя, щоб нам досягнути «єдності віри й пізнання Сина Божого, в мужа досконалого, в міру повного віку Христового… і одягнутися в нову людину, створену за Богом, в праведності і святості істини» (Єф. 4, 13:24).

Сьогодні, коли багато хто страждає ненавистю і озлобленістю, дуже важливо
побачити в ближньому брата. Навіть у особистому ворогові, навіть у політичному супротивникові та прихильникові в корені невірних поглядів! Чому? Та тому, що і заради нього воскрес Христос! Чи пам’ятаємо ми притчу про блудного сина, коли обурений у своїй уявній праведності старший брат висловлює Батькові з докором: «цей син твій» (Лк. 15:30), відмовляючись визнавати в грішнику свого брата; а всеблагий Отець лагідно заперечує: «брат твій цей» (Лк. 15:32)! Ненависть веде до розділення, а розділення .. до слабкості і поразки. Пам’ятаючи про це, дорогі мої, відкриємо ширше двері своїх сердець для Воскреслого Христа Життєдавця і у світлі Воскресіння побачимо навколо наших братів і сестер, полюбимо їх і простягнемо їм руки, закликаючи до любові.

Воскреслий із гробу Спаситель світу, Господь Ісус Христос, нехай допоможе
всім нам увійти в радість Його Воскресіння і прийняти в наші серця Його євангельські заповіді, щоб нам жити в цьому світі по правді Божій: в мирі, любові і благочесті, в надії на майбутнє вічне життя і вічну радість в оселях Отця Небесного.

Благодать Воскреслого Господа нашого Ісуса Христа та радість світлого Христового Воскресіння нехай завжди буде з усіма нами!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!
ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

ЄПИСКОП ЛЬВІВСЬКИЙ І ГАЛИЦЬКИЙ
Пасха Христова
2015 р.
м. Львів