Патріарх Філарет закликав усіх людей доброї волі допомагати захисникам Батьківщини та молитися за них

З 12 по 14 вересня Патріарх Філарет здійснив Першосвятительський візит до Львівської єпархії.  В рамках триденного візиту Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав XXI Форум видавців, взяв участь у святковому Богослужінні біля цілющого джерела у присілку Заглина (Жовківський р-н), зустрівся з міським головою Львова та освятив храм на честь першоверховних апостолів Петра та Павла у с. Давидів (Пустомитівський р-н).

Під чВізит Форум1ас відвідин книжкового Форуму Предстоятель УПЦ КП зустрівся з міністром культури України Євгеном Нищуком і директором Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького Ларисою Разінковою-Возницькою. Також Патріарх Філарет оглянув презентаційний стенд книг Видавничого відділу Київської Патріархії та духовно-просвітницького видавництва “Братське”, що спеціалізується на дитячій літературі.

Зазначимо, на XXI Форумі видавців у Львові був представлений комплекс святоотцівської богословської і догматичної літератури, перекладу Святійшого Патріарха Філарета, богослужбова література, а також праці Глави УПЦ КП.

Під час другого дня перебування у Львові Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав Жовківське благочиння Львівсько-Сокальської єпархії з нагоди свята Покладення чесного пояса Пресвятої Богородицi і звершив Божественну Літургію на цілющому джерелі присілка Заглина, с. Монастирець, – місці чудесного явлення Божої Матері. Цього дня традиційно до цілющого джерела відбувається багатолюдне паломництво з різних куточків України.

Візит5Його Святості співслужив митрополит Львівський і Сокальський Димитрій та єпископи і духовенство з інших міст. Клир та миряни спільно молилися за мир і Боже заступництво для України.

У своєму слові Предстоятель УПЦ КП зазначив, що Пресвята Богородиця завжди проявляла до України свої милості, тож споконвіку в нашому Краї шанували ікони Божої Матері. Крім того, шанувалися і джерела на місцях чудесних явлень Богородиці.

Також Святійший Патріарх зазначив, що на Донбасі борються з окупантом і гинуть кращі сини України: «Це попущення Боже, адже ці жертви вказують на те, що ми, українці, достойні незалежної держави». Патріарх Філарет закликав усіх людей доброї волі допомагати захисникам нашої Батьківщини, а особливо молитися за них.

Насамкінець Глава УПЦ КП з ієрархами та духовенством спустився до джерела, де скуштував освяченої води.

Крім того, у рамках Першосвятительського візиту до Львівської єпархії, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зустрівся з міським головою Львова Андрієм Садовим, який провів для Патріарха екскурсію будівлею Львівської мерії. Зокрема, Глава УПЦ КП  відвідав екуменічну каплицю, що діє при Львівській міськраді і відзначив, що наразі це, мабуть, єдина у своєму роді каплиця.

Вівзит2Також Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату підтримав проект львівських митців з допомоги українській армії і склав символічну визначену пожертву на військо та прибив до щита художнього зображення великомученика Юрія Переможця черговий мідний тризуб, що символізує зміцнення української армії.

Святійший Патріарх Філарет також відвідав давню усипальницю Львівського середмістя – каплицю Боїмів, що занесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Візит9

У третій день візиту до Львова, 14 вересня, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, відвідав парафію на честь першоверховних апостолів Петра і Павла у селі Давидів, Пустомитівського району на Львівщині та освятив новозбудований храм.

Патріарх Філарет привітав парафіян із освяченням храму та закінченням будівництва, яке тривало понад двадцять років і наголосив, що так як головне завдання Церкви – це спасіння душі, – то і храми будуються, у першу чергу, для спасіння душ мирян.