Патріарх Кирило: “РПЦ ніколи не погодиться на незалежність Української Церкви”

568bff8b83fa9_1c5a13f548a8725ce3639edf2b2f30edРосійська Православна Церква (РПЦ) ніколи не погодиться на незалежність Української Церкви від Московського Патріархату, – заявив сьогодні Патріарх Московський і всієї Русі Кирило на урочистому акті в храмі Христа Спасителя з нагоди свого 70-річчя, у якому взяли участь Предстоятелі та представники усіх 15-ти Помісних Церков.

“Я дякую владиці Онуфрію (Предстоятель УПЦ (МП) – ред.) за його мужність і твердість у відстоюванні святого Православ’я і за збереження канонічної єдності Церкви. Наша Церква ніколи не залишить в біді своїх побратимів на Україні і не відмовиться від них. Ми ніколи не погодимося на зміну священних канонічних кордонів нашої Церкви, бо Київ – це духовна колиска святої Русі, як Мцхета для Грузії або Косово для Сербії”, – сказав Патріарх Кирило, звертаючись до Митрополита Онуфрія.

Зал зустрів ці слова оплесками. Говорячи про церковні поділи в Україні, Предстоятель РПЦ зазначив, що “гріх розколу зцілюється не насильством і лукавством, але покаянням і любов’ю у Христі”.

“Від хворобливої виразки українського розколу страждає все тіло церковне, і біль від неї відчувається не тільки на Україні, але і в діаспорі, і на канонічних територіях інших Помісних Церков. Небезпека поділу в Церкві зрозуміла кожному з нас”, -сказав Патріарх.

Саме тому, додав він, “анафема Російської Церкви колишньому ченцю Філарету Денисенку була підтримана всіма Помісними Православними Церквами”.

“Хотів би висловити сердечну подяку тим Предстоятелям і представникам Помісних Церков, які відкрито виступають на підтримку канонічного православ’я на Україні”, – завершив першоєрарх РПЦ.

Джерело: “RISU”.