Патріарх Варфоломій: прикладом у відносинах між православними і католиками є Східні католицькі Церкви

orientale_viden_20148 листопада архиєпископ Відня кардинал Крістоф Шенборн прийняв у Відні з нагоди 50-річчя установи кардиналом Францем Кениґом фонду «Про Орієнте» членів опікунської ради Фонду, Патріарха Варфоломія I та коптського Патріарха Тавадроса II, які прибули для екуменічного саміту. Привітав гостей кардинал Курт Кох.

Для діалогу і примирення немає альтернативи, навіть якщо це ще довгий шлях до єдності церков, підкреслив у своєму виступі на банкетному залі Віденського університету патріарх Варфоломій. Як приклад відкритих питань у відносинах між православними та Католицькою церквою, він навів позицію Папи та Східних Церков сопричасних з Римом, – повідомляє Християнський портал КІРІОС.

Особливу увагу у своїй промові Вселенський Патріарх приділив, становищу християн на Близькому Сході. Ненасильство, а тільки діалог і готовність примирення може привести до миру на Святій землі і в країнах Близького Сходу. Разом всі церкви будуть підтримувати це. Патріарх ще раз похвалив вклад фонду Pro Oriente впродовж останніх 50 років. В атмосфері екуменічної відкритості помітне бажання до більшого діалогу, трапилося багато позитивних речей, які були немислимі ще 50 років тому,- сказав Патріарх Варфоломій.

Коптський Патріарх Taвідрос II підтримав звернення Патріарха Варфоломія про мир і єдність: “Особливо в тих країнах, де християни становлять меншість, загальне свідчення єдності було необхідно для виживання”, – сказав Патріарх у своїй промові.