Патріарх Варфоломій скликає Глав Православних Церков на нараду з підготовки цьогорічного Всеправославного Собору

1292605223_164920pr6У понеділок, 18 січня, Константинопольський Патріархат розповсюдив офіційне повідомлення про те, що, відповідно до запрошення Вселенського Патріарха Варфоломія, яке той відправив всім Предстоятелям помісних Церков, на 21-28 січня 2016 призначено проведення Наради («Синаксису») в Православному центрі Вселенського патріархату в Шамбезі, Женева.

Всі Предстоятелі Церков, у свою чергу, заявили, що особисто візьмуть участь у Нараді, за винятком Патріарха Антіохійського Іоанна Х і митрополита всієї Польщі Сави, які не зможуть приїхати за станом здоров’я, а також архиєпископа Афінського і всієї Еллади Христодула, в силу особистих причин , однак всі троє направлять на нараду офіційних представників.

На Нараді будуть розглянуті питання, пов’язані з підготовкою «Святого і Великого Собору», який запланований на 2016 рік, говориться в комюніке Вселенського Патріархату. Під час роботи Наради Вселенський Патріарх і глави Церков спільно здійснять Літургію в ставропігійному храмі святого Павла.

До складу делегації Вселенського Патріарха для участі в передсоборному Нараді будуть включені архиєпископ Американський Дімітріос (глава Американської Грецької архиєпископії Константинопольського Патріархату) і архиєпископ Телмісскій Іов (Геча), нещодавно після низки конфліктів звільнений Вселенським Патріархатом з поста глави Екзархату парафій руської традиції в Західній Європі. Патріарха Варфоломія на Нараді будуть супроводжувати митрополит Пергамський Іоанн (Зізіулас) та митрополит Франції Еммануїл зі своїми радниками.

Як повідомлялося раніше, проведення Всеправославного собору в 2016 році опинилося під загрозою зриву. За визнанням Глави УПЦ (МП) митрополита Онуфрія, Московський Патріархат, ймовірно, ухвалить рішення відмовитися від участі в роботі Собору, разом з Антіохійською та Елладською Церквами.

Додамо, що ідея скликання Всеправославного собору виникла півстоліття тому, були визначені десять тем собору, за якими весь цей час велася підготовка. Такий тривалий період пов’язаний з необхідністю досягти згоди між церквами.

За матеріалами: www.religion.in.ua