Патріарший Дім продовжили надавати для проживання медиків на обсервації до кінця червня. ФОТОРЕПОРТАЖ

Вже два місяці у Патріаршому Домі у Львові проживають на обсервації медичні працівники. Це лікарі, медичні сестри, медбрати, які надають допомогу пацієнтам з COVID-19. У стінах Патріаршого Дому, медики не лише мають змогу перебути необхідні 2 тижні обсервації, але також добре відпочити. По кілька осіб, вони виходять на прогулянку прилеглою територією, рибалять, читають наукову та медичну літературу. Щодня, охочі медпрацівники можуть долучитися до спільної молитви на вулиці.

 

 

 

   Як зізнався лікар Данило Васькевич, час у Патріаршому Домі – це не лише своєрідна реабілітація після напружених буднів, але також шанс духовно відновитися:

  “Ми всі є контактними особами і після нашого вахтового чергування, перебуваємо тут, щоб знизити ризики можливого інфікування для наших родичів. Дякуємо Церкві, дякуємо Блаженнішому. Ми вже тут вдруге, закінчили вахту і  очікуємо на результати ПЛР-тестів. Вдома на мене чекає дружина, синочок, дочка. З ними наразі можу спілкуватися лише онлайн. У Патріаршому Домі медики мають можливість спілкування із своїми колегами, але також є шанс усамітнитися,почитати духовну літературу, побути на природі у середмісті”.

     Наразі у Патріаршому Домі живуть 50 медичних працівників. На зміну тим, що виходять з обсервації, прибувають нові. У кожній кімнаті є письмовий стіл, ліжка, освітлення, сучасний санвузол, дзеркало. Є Інтернет, телебачення. На столі – Святе Письмо.

Як зазначив, директор “Патріаршого Дому”, о. Петро Іськів, працівники стараються створити медикам на обсервації такі  умови, які зазвичай у цьому готелі отримують, наприклад,єпископи. Тобто – стараються, щоб медики почувалися максимально комфортно. Всіх медиків безкоштовно забезпечують гарячим харчуванням.

“Ми були готові відчинити двері Патріаршого Дому для медиків, бо  відчували, що маємо відкрити всі наші приміщення для потреб людей, які ідуть на ризики, працюють для  хворих. У нас не було сумніву, що маємо це зробити. Від початку пандемії, ми думали – чим Церква може послужити”.

   Серед тих, хто проходить у Патріаршому Домі обсервацію, медики з  8 лікарні Львова, з Винниківського госпіталю, а також медпрацівники з Легеневої лікарні на вулиці Зеленій. За цей період, серед медиків-жителів готелю не було виявлено недужих на COVID-19. Про це розповіла керівник Комісії у справах душпастирства охорони здоровя с. Севастіяна Карвацька:

   “На Хрестопоклінну неділю, Отець і Глава УГКЦ висловився, що всі об’єкти, які має наша Церква, він готовий віддати на міні-лікарні, чи на проживання, обсервацію медичних працівників. І Патріарший Дім – це є власне Дім Блаженнішого. І мабуть буде скоро 2 місяці,як маємо тут на обсервації медичних працівників. За цей період, тут проживало вже біля 200-сот медиків. Перед своїм приходом на проживання до нас, вони здають ПЛР-тест і тут очікують його результат. Коли отримують негативний результат тесту, то повертаються до своїх домівок, щоб побути зі своїми рідними, і вже невдовзі знову підуть на роботу до лікарень”.

  Задля дотримання карантинних норм, територія Патріаршого Дому розмежована на сегменти. Є окремий вхід для працівників кухні, і окремий – для медиків. У кухарів – також свій фронт під час цієї пандемії. Вони не лише готують  їжу для медичних працівників, але також для тих львів’ян, яких карантин “замкнув у своїх домівках”: тобто для літніх людей, чи осіб з інвалідністю. Списки цих потребуючих надає Львівська міська рада. Розвозять продуктові набори, які включають відразу кілька страв, водії-волонтери. За період карантину вдалося доставити близько 4000 таких наборів.

     “Ці благодійні програми діють за кошти доброчинців та усіх небайдужих”, – розповів о. Любомир Яворський, Патріарший економ УГКЦ, керівник Антикризового Центру УГКЦ:

“У Антикризовому Центрі ми маємо дані про об’єкти такого типу, як Патріарший Дім, які ми могли б, за потреби, надати для медиків у інших регіонах України.Наприклад, у Івано-Франківській Архиєпархії, задіяна семінарія. Працює активно і “Карітас-Україна”. Також у Тернопільській Архиєпархії. Залучити ресурси під час карантину справді складніше. За час пандемії, Церква залучила близько 45 мільйонів гривень, щоб вони пішли у регіони і щоб ми максимально допомогли.  В Україні ми залучили приблизно 6 мільйонів, решта це із-за кордону. Тут, у Патріаршому Домі, зараз також задіяні кошти наших меценатів. Коли люди зараз не приходять до храмів масово,то важко фізично залучати кошти. Однак можна зробити свій внесок через онлайн.  Так само, Блаженніший Святослав на своє День Народження просив, щоб йому не дарували подарунки, а передавали кошти на благодійність”.

      “Найбільша мотивація для нас – це добрий результат”, – розповіла референт Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я, Мирослава Полець:

“Працюємо без вихідних. Зараз медики, як і медичні капелани працюють у надзвичайно напруженому режимі. Ми дуже пишаємося ними. І це дає нам сили. Також черпаємо силу від того, що є результат праці. Це дає наснаги. Медики, медичні капелани дякують. Найбільшим стимулом є те, що ми робимо у цей час те, що ми можемо зробити, вкласти якусь свою частку у подолання цієї пандемії. І радіємо, що наша праця приносить плоди”.

Підготувала Оксана Бабенко, фото автора, друге фото із сайту УГКЦ