Під час фестивалю «Ніч у Львові» вперше відбудеться екскурсія хорами Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла

long_ArticlePortletImage_12120З 10 по 12 липня у Львові триватиме традиційна промоційно-туристична акція «Ніч у Львові», яка відбувається двічі на рік – восени та влітку. Цього року літній проект відбудеться під гаслом духовності. Також кожен з трьох днів матиме свою тематику: театр, музика, кіно. Багато місць будуть відкриті вперше для загалу.

«З 10 липня починається фестиваль «Ніч у Львові» – це ніч духовності, ми не змінюємо стандарт, але тим не менше в нас будуть концептуальні зміни. В нас буде більше театру, музики та кіно, усі три дні будуть тематичними. Відкриття відбуватиметься під назвою «Пори року», де з класично музикою долучається оркестр «Віртуози» та театр тіней «Див». Після цього стартують усі заходи. Цікавими цього року будуть храми, які долучаються вперше. Так відкриються хоральні нави у храмі свв. апп. Петра і Павла. Відкритим буде оглядовий майданчик храму Ольги та Єлизавети, церква Онуфрія, Вірменський собор, також буде екскурсія «Дорога духу і добра». Крім того, працюватиме Академія мистецтв. Вперше цього року ми робитимемо допрем’єрний показ української наївної комедії «Політ золотої мушки»  – розповіла Марта Іванишин, керівник відділу промоції міста.

Отож, охочі зможуть піднятися у Гарнізонному храмі на висоту 20 метрів та ознайомитись зблизька з музичним інструментом: органом XVIII ст., зокрема, більше дізнатись про систему  його функціонування.

wide_534674к5«Хори храму в костелі Єзуїтів є досить цікавими, можна буде подивитись на стан органу, спробувати подути в труби, подивитись на його механізм, який працював ще тоді, коли не було електрики. Також можна буде оглянути бічні нави храму. Маємо шафи, які всередині розписані та використовувались для різних цілей, цікаво, що ці шафи обклеєні різними конспектами з алгебри, французької мови, яким вже понад 200 років, і напевно, що до всього цього можна буде доторкнутись, побачити та відчути атмосферу храму», – розповів о. Степан Сус, капелан Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла.

Екскурсії проводитимуть з 19.30 до 24.00 год., кожні 15 хвилин відбуватиметься збір усіх охочих у лівій частині храму.

Добровільна пожертва-15 грн. Кошти будуть скеровані на реставрацію стародавнього органу.

Крім того, у суботу, 11 липня, у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла відбудеться реквієм пам’яті за загиблим під Зеленопіллям.

Цікаві вистави, екскурсії та атракції чекатимуть на усіх хто візьме участь у проекті «Ніч у Львові». Ознайомитись з детальною програмою заходів, спланувати свій нічний маршрут, зареєструватись чи придбати квитки можна тут .

«Також з допомогою мобільного додатку “Ніч у Львові” програму фестивалю можна завантажити у свій телефон чи планшет та прочитати детальний опис кожної події, подивитись розташування на карті, купити квиток он-лайн та додати подію до свого маршруту. Завантажити додаток «Ніч у Львові» можна на Google Play», – зазначають організатори.

Додамо, що над проектом «Ніч у Львові» працюють 80 волонтерів, які матимуть усю інформацію. Також на кожній програмі буде зазначено банківський рахунок, за допомогою якого буде проводитися збір коштів для львів’янина, який потребує допомоги, він потрапив в аварію під селищем Попасна, двоє львів’ян загинули, а він залишився живим, але має понад 60 відсотків опіків тіла.