Під час Форуму видавців у Львові презентують книгу “Іслам в Україні: минуле, сьогодення”

На 25-му BookForum презентують дві книги відомого азербайджанського дослідника Теймура Атаєва — азербайджанського історика, політолога, религієзнавця, публіциста: «Іслам в Україні: минуле, сьогодення, майбутнє» російскою мовою та «З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Прибалтики» українсьюкою мовою.

1Книга «Іслам в Україні: минуле, сьогодення, майбутнє» присвячена історії і сучасності мусульманської умми в Україні. Пропонується ряд коротких нарисів про важливі події та процеси, що відображають історичний шлях протягом більш ніж десяти століть.

Для багатьох стане відкриттям, що іслам в Україні – не щось привнесене в новітні час, що мусульмани здавна проживали на наших теренах.

Сучасному періоду присвячена третя частина книги, яка розкриває двадцятирічну історію Всеукраїнської асоціації «Альраїд», представлено все різноманіття її діяльності (громадська, культурна, благодійна, наукова і просвітницька) як в Україні, так і за її межами.

Висновки і коментарі автора вирізняються аргументованістю, його незалежний погляд “зі сторони” особливо цінний при описі діяльності українських мусульман, а також при аналізі релігійної ситуації в Україні.

Головна перевага книги — у глибокому дослідженні духовної складової середньовічних і модерних спільнот особливу увагу приділено релігійним і культурним процесам. Як показує Теймур Атаєв на прикладі взаємодії Ісламу і християнства, а також їх проекції на політику, дуже часто не релігійне життя відображає процеси «світського характеру» (хоча і не без цього), а власне релігія визначає багато соціальних та політичних процесів.»

Теймур Октай огли Атаєв у своїх дослідженнях він торкається проблем геополітики, історії, релігії, літератури, мистецтва. Найвідоміші його праці «Світсько-релігійний тандем в геополітиці, або глобалізаційне місіонерство: історія і сучасність» (2009); «Краса і гармонія в ісламі як прояв божественності акту творення» (2012).

У 2017 році в Києві було видано дві його книги: «Кавказькі колізії Росії» і «З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусії і Балтії».

Контактна особа Олег – 063-561-9412

Докладніше про програму 25-го Форуму видавців у Львові – на сайті заходу http://bookforum.ua/