Під час прощі до Зарваниці Блаженніший Святослав відновив акт посвяти українського народу Богородиці

 Нині, 19 липня 2020 року, під час Всеукраїнської ювілейної прощі до Зарваниці Отець і Глава УГКЦ віднови акт посвяти українського народу Церкви і України Пресвятій Богородиці. Востаннє це здійснювали у 2014 році,  у розпал російсько-української війни. А 25 років тому Акт посвятив звершив Патріарх Мирослав Любачівський у Зарваниці, як свідчення вдячності за Незалежність України і свободу Церкви. Блаженніший Святослав наголосив, що у часи, коли світ стоїть на колінах перед пандемією, ми станемо на коліна перед Пресвятою Богородицею. 

“Сьогодні хочемо тут, у Зарваниці, стати на коліна перед Божим Обличчям. І звершити Акт Посвяти України, нашого народу і нашої Церкви під Покров Пречистої Діви Марії. Вперше такий Акт посвяти здійснив наш князь Ярослав Мудрий, коли перед очима Київської громади відкрилася наша вічна Оранта, Київська, яка з піднесеними руками стоїть у молитві перед Божим обличчям. Той напис, по грецьки, який там є, так і говорить, що Господь є посеред свого міста і воно не захитається.

  25 років тому наш попередник, блаженної пам’яті Мирослав-Іван Любачівський відновив цю посвяту України і Церкви під Покров Богородиці  тут у Зарваниці. Ми пригадуємо, що тоді сюди прийшло понад мільйон прочан. Ми тоді дякували Господу, що сила віри переслідуваної Церкви не поставила на коліна український народ під обличчям найгірших репресій, нищень, руйнувань і насилля. За словами Патріарха Йосипа,”гори трупів і ріки кроків дала Україна як свідоцтво віри перед Господом Богом”. І тоді Мирослав-Іван Любачівський дякуючи за Дар Свободи відновив цю посвяту. З перспективи часу ми сьогодні так розуміємо, що Незалежність нашої держави, свобода Церкви і народу є Даром Божим. Як відповідь Господа Бога, на віру наших батьків. Ми теж відновили Акт посвяти під Покров Богородиці але у інших обставинах, у навечір’я свята Благовіщення 2014 року. Тоді наші владики стали на коліна по  цілому світі, у катедральних соборах стали на коліна і відновили цю посвяту. Як пригадуєте, Україна тоді лежала безборонною перед обличчям агресора, який точив кров на Донбасі, і у Криму з тіла нашого народу. І ми бачимо, що Пресвята Богородиця покрила нас своїм Покровом, Господь Бог проявився присутнім між нами, дав нам силу, бо ми є як держава, як народ, як Церква Христова. Чуючи слова, що світ стоїть на колінах, ми станемо на коліна, перед чудотворною іконою Пречистої Богородиці і відновимо цю посвяту. Бо ця посвята означає істину віри у те, що за Євангелієм Господь Бог готовий творити чудо тим, які вірять. Він те саме готовий зробити тут для нас. Це ісповідь нашої віри у те, що наш Бог є посеред нас, нас не залишив і не залишить. І доки Він з нами, ми не захитаємося і не станемо на коліна ні перед ким, ні перед чим”, – наголосив Глава УГКЦ.

Додамо, що до прощі долучився і Митрополит Львівський УГКЦ Високопреосвященний Владика Ігор,  а також єпископом -помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Преосвященний Владика Володимир. До прощі у онлайн форматі доєдналися тисячі українців.

Підготували Ярина Балабаник, О. Бабенко

Скрини Тетяни Байбак, Ярини Балабаник