Під час почитання Нерукотворного образу мирян просять про самодисципліну

imagesСьогодні, 30 січня, у Соборі Святого Юра буде виставлена до почитання унікальна реліквія, привезена з особистої захристії Папи Римського– оригінал Нерукотворного Образу Ісуса Христа. Ікона перебуватиме у Соборі до 15 лютого 2015 року

Умови виставлення оригіналу Нерукотворного Образу вимагають посилену охорону. Тож організатори закликають усіх, хто збирається відвідати Собор Святого Юра, не брати із собою жодних зайвих предметів, великих валіз чи будь-чого, що могло б зашкодити безпеці людей і реліквії – повідомляє прес-служба ЛМР.

«Весь процес приготування тривав фактично 2 роки, але зовсім нещодавно ми отримали позитивну відповідь і підписали договір. Ватиканська сторона добре розуміє, в якому стані є зараз Україна, які тут є небезпеки, але все ж таки з благословення Святішого Отця нам надано цю реліквію. Образ прибуде в Україну і знаходитиметься тільки в Соборі Святого Юра, оскільки це умова угоди. Ми не маємо права перевозити цей образ деінде. Тому Собор Святого Юра буде відкритий для всіх, хто хоче прийти і вшанувати реліквію. З образом прибуде представник Ватикану, який контролюватиме весь процес перевезення та встановлення реліквії», – розповів канцлер Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Сергій Ковальчук.

У храмі суворо забороняється фотографувати реліквію, знімати на камери чи в будь-який інший спосіб фіксувати Нерукотворний Образ. Однак, Ви зможете побачити пряму трансляцію під час перебування реліквії у Соборі св.. Юра на нашому сайті.

«Журналістам можна буде фотографувати лише загальні панорамні речі в розширенні 500 пікселів. Що стосується всіх, хто відвідує святиню, то забороняється будь-яке фотографування, знімання реліквії. За звичайних обставин ми не забороняємо ті речі, але умови договору такі, що недопустимо потрапляння на святиню жодного прямого світла. Перед тим, як Ватикан дав дозвіл, були попередні запити про те, з якого матеріалу збудований храм, яке перекриття, скільки є аварійних виходів, особливі температурні умови. Тобто, ми озвучили абсолютно всі найдрібніші деталі, для того, аби Ватикан впевнився у безпеці реліквії.

Такий великий рівень безпеки необхідний, бо це є оригінал, а не копія. Тож закликаємо всіх вірних: залишіть свої фотоапарати вдома або в транспорті, не беріть їх зі собою в Собор Святого Юра. Ми мусимо звертати увагу на такі речі, адже для Ватикану ми є обличчям України», – повідомляє прес-секретар Львівської Архиєпархії УГКЦ, капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк.

Біля пам’ятки буде цілодобова озброєна охорона – це теж прописано в умовах договору і страхової компанії.

«Ця унікальна подія, яка ознаменує наше місто цієї п’ятниці, є надзвичайно важлива не лише для мешканців міста, а й загалом для всієї країни, адже до Львова прибуде святиня, одна із небагатьох, яка безпосередньо пов’язана з життям Ісуса Христа. Якщо говорити також про духовний контекст цієї події, то для мешканців міста зараз є дуже важливою духовна та моральна підтримка в таких формах. А присутність святинь безпосередньо пов’язана з людьми, адже гармонізує їхню духовність» – відзначив  в.о. начальника управління внутрішньої політики ЛМР Євген Бойко.

«Щодо організаційних речей, то спільно з Церквою і з іншими службами міста: міліцією, Державтоінспекцією, СБУ, управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, медичною службою міста ми пропрацювали заходи безпеки» – додав Євген Бойко.

Для журналістів буде окрема зона. Духовенство просить про належний пристойний вигляд працівників медій, бо це реліквія світового значення.