Підопічні терцентру відвідують екскурсії сакральними місцями

OLYMPUS DIGITAL CAMERAНадворі літня пора, чудова для проведення всіляких екскурсій. Так, 4 серпня для літніх городян, які отримують соціальні послуги у Львівському міському територіальному центрі, провели чергову пізнавальну екскурсію у храмі Свв. Єлизавети і Ольги.

«В часі спілкування з отцем Іваном Галімуркою присутні ознайомилися з історією, архітектурними особливостями будівництва сакральної споруди. Дізналися, що костел збудовано в пам’ять про популярну в народі імператрицю (цісареву) Єлизавету Баварську, відому як Сісі, дружину цісаря Австро-Угорщини Франца-Йосифа I», – розповіла культорганізатор Львівського міського терцентру Віра Костецька.

«Наші підопічні дізнались, що на сьогодні ця будівля є однією з найвищих у місті, її висота 88 метрів. Отож, дідусі й бабусі мали змогу побувати на вежі храму, де з висоти пташиного польоту для них відкрився краєвид Львова. Такими зустрічами ми маємо на меті нести до наших підопічних духовні цінності та розкривати досі небачений бік духовного життя нашого міста», – повідомив директор Львівського міського терцентру Віталій Брославський.

Львівський міський територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян є бюджетною установою управління соціального захисту Львівської міської ради, створеною з метою забезпечення якісного та ефективного функціонування системи соціального обслуговування осіб літнього віку та одиноких непрацездатних мешканців Львова.

Охочі брати участь у заходах дозвілля Львівського міського територіального центру можуть звертатися у відділення соціально-побутової реабілітації за тел.: 233-10-49, а також за тел.: 238-32-74.
Довідка

Відомо, що в часі останніх відвідин Львова, 13 вересня 1903 року, 73-річний Франц Йосиф I взяв участь у закладанні першого каменю під храм. Храм було зведено до 1911 року. Проектував споруду та керував будівництвом архітектор Теодор-Мар’ян Тальовський.

Освячення відбулось восени 1911 року. У 1991 році храм передали греко-католицькій громаді і освятили як церкву Свв. Ольги і Єлизавети. Нині інтер’єр храму простий і скромний: білі стіни, деякі елементи декору темно-червоного кольору, м’яке світло крізь вітражі.