«Пішохідний квест ЛГБТ у Львові є провокацією» – капелан ЛМР про позицію УГКЦ

УГКЦ закликала депутатів та міського голову Львова не допустити провокацій під час проведення у місті Фестивалю рівності і стати на захист справжніх християнських цінностей.

Позицію УГКЦ і митрополита львівського Ігоря Возьняка у четвер, 17 березня, на засіданні депутатів міської ради зачитав капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк.

«Церква говорить правду. Ми висловили свою позицією перед суспільством, яка є не позицією церкви, а позицією Божою. Тож просимо вас, обраних львів’янами, вжити усіх заходів для збереження миру, поваги та справжніх християнських цінностей у нашому місті. З огляду на небезпеку збурень у Львові просимо вас не допустити провокацій, які би могли викликати кровопролиття, масові безпорядки та очорнення міста», – заявив Павло Дроздяк.

У зверненні УГКЦ також закликає бути максимально обережним, «щоб не спровокувати у середовищі Львова убивче відстоювання питання рівності і свободи».

«Львів є скарбницею справжніх цінностей. Таким його творили попередні покоління, здобуваючи не раз болючий досвід у відстоюванні правди та гідності людини. Сьогодні перед нами стоїть завдання зберегти наше місто і реалізувати справжні європейські цінності, збудовані на засадах рівності і свободи»,  – йдеться у зверненні.

Отець Дроздяк також процитував фрагмент з інтерв’ю глави УГКЦ блаженнішого Святослава, який ще у 2011 році заявив, що «гомосексуальна поведінка є важким гріхом, що кличе до неба про помсту… По тяжкості гріх гомосексуалізму прирівнюється до вбивства».

«Для мешканців Львова, які в більшості є віруючими християнами, пішохідний квест ЛГБТ у Львові є провокацією і знаком диявольської війни, несправедливості, яка чиниться у перший тиждень великого посту. Церква не критикує, не звинувачує когось, церква проповідує правду, яка для декого є болючою, але спасаючою, – сказав о. Павло Дроздяк. – Для чого ми сьогодні відкриваємо Львів? Щоб дати можливість відчути свободу правди, чи щоб інфікувати наше суспільство, може, ще однією раковою пухлиною, яка неминуче приведе до руйнування. Ми прагнемо сьогодні жити у суспільстві, в якому є діалог і відсутнє насильство, Але ми проти, щоб жити у суспільстві, в якому є діалог з гріхом».

За словами о. Дроздяка, повний текст заяви УГКЦ сьогодні опублікують на офіційному сайті Львівської архиєпархії УГКЦ.

Додамо, 19 березня в рамках Фестивалю рівності у Львові запланували провести пішохідний ЛГБТ-квест. Ця подія викликала активне суспільне обговорення. Частина львів’ян категорично проти проведення такої події у місті. Ультраправі радикали залякували організаторів, в результаті кілька львівських закладів уже відмовились від участі у фестивалі.

У Львівській міській раді заявили, що не отримували офіційної заявки на проведення у місті пішохідного квесту за участю ЛГБТ-спільноти. А зважаючи на велике суспільне збурення, яке викликала інформація про цю подію, мерія заявила, що вважає недоцільним проведення схожого заходу у Львові.

За матеріалами: zaxid.net